ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 03.02


Під Полтавою за винагороду розшукують причетних до знищення горіхового саду

Винагороду у три тисячі гривень обіцяє садівник Юрій Парахнич за будь-яку інформацію про тих, хто причетний до знищення його горіхового саду в Полтавському районі.

«Марусин сад» – невелике сімейне підприємство, засноване на початку 2018 року. На двох ділянках, які Юрій Парахнич та його родина отримали в Полтавському районі, заклали садок. Через сім років горіхові деревця, посаджені там восени 2018-го, мали б дати перший врожай.

Тепер на врожай чекати доведеться довше, і то невідомо, коли садівник побачить результати своєї праці, адже хтось вдерся в садок і майже повністю його знищив. Конфліктів ні з ким не було Юрій Парахнич уже кілька років живе в Коломацькому, що нині входить до однойменної об’єднаної територіальної громади. Близько року тому в сусідньому селі Дудникове йому виділили землю.

Ділянка – територія колишньої ферми. Земля тривалий час була занедбаною – поросла бур’янами і її перетворили на несанкціонований смітник. Майже рік витратили на те, щоб розчистити землю.

Працювали своєю родиною – Юрій та Ганна Парахнич, допомагала навіть маленька донечка Маруся, ім’ям якої назвали майбутній садок.

Я хочу відновлювати все, розвиватися далі. Мені виділили ще одну ділянку, яка так само захаращена, як і перша. Я не просто отримав цю землю у власність, а зобов’язався на ній працювати. Що це справді для садівництва, не для перепродажу тощо. Мені у сільраді повірили, і ми виконували це. З однієї ділянки ми вивезли 26 тачок скла та іншого сміття, на іншій поросло близько 300 кущів бузини, які ми корчували півліта і так і не завершили роботу в минулому сезоні. Я наймав техніку, людей. Це все затратно і за часом, і за фінансами,

– розповів Колу Юрій Парахнич.

Восени нарешті завершили роботу на одній із ділянок – землю очистили, встановили паркан. Але 12 жовтня побачили, що на ділянку вдерлися – невідомі повалили сім бетонних стовпчиків огорожі. Тоді ж Юрій Парахнич уперше звернувся в поліцію.

У листопаді вже посадили дерева – 152 саджанці волоських горіхів. Місцевим мешканцям навіть повідомили, що в майбутньому готові дарувати саджанці усім охочим.

Проте в грудні невідомі вдруге навідалися на ділянку. Цього разу знищили майже всю огорожу – понад 400 метрів паркану. Конфліктів ні з ким не було, жодних погроз, – запевнив Юрій Парахнич.

У Коломацькому живуть 4 роки і всі  бачили, як садівники працювали й у сусідньому селі, де ділянка. У поліції версій поки немає. 

Після другого випадку садівник знову звернувся в поліцію. Говорить, що головне – знати, що буде далі, чи можна спокійно працювати далі.

Дружина хвилюється, чи безпечно їй перебувати вдома, наприклад, із маленькою донечкою, – зазначив Юрій Парахнич.

У поліції розповіли, що кримінальне провадження відкрили. Слідство триває, але поки не просунулося.

Поки поліція проводить слідство, Юрій Парахнич самотужки намагається прояснити ситуацію.

Виділив 3 тисячі гривень із сімейного бюджету винагороди за будь-яку інформацію про тих, хто причетний до знищення саду.

 

вандалізм, горіховий сад

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.