ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 03.02


Під Полтавою звуками хижаків будуть відлякувати птахів зі сміттєзвалища

Комунальники Полтави планують купити відлякувач птахів для полтавського сміттєзвалища, щоби пернаті не розносили по дворах інфекції.

Сміттєзвалище у Макухівці є місцем наживи не тільки для бездоглядних собак, а і вабить до себе птахів. «Смачними» недоїдками харчуються грачі, чайки, галки, сірі ворони та інші пернаті. Час від часу вони зграями здіймаються у небо, закриваючи смердючу гору від сонячного світла. Величезний смітник — це невичерпне джерело їжі для птахів-падальників. Проте після такого обіду, долаючи кілометри в бік міста, пернаті сідають на будинки й подвір’я та розносять небезпечні інфекції.

Щоб якось зменшити негативний вплив на довкілля, КАТП-1628 спробує хоча б частково виконати припис екоінспекції, яка хоче заборонити вивіз сміття на сміттєзвалище у Макухівці. Так, комунальники планують придбати відлякувач птахів. Вони бувають двох типів: пропанова гармата автоматично реагує на рух птахів і створює потужний звук, що нагадує вибух, який жахає птахів. Інший варіант відлякувача — акустичне обладнання, що імітує звуки диких хижих птахів. Керівництво міста вирішило застосувати останній варіант, оскільки в умовах війни відтворювати звуки пострілів — не найкраща ідея.

Керівник КАТП-1628 Артем Іванюк розповів про суть проекту:

— Екологічна інспекція дала припис, що необхідно зробити на міському сміттєзвалищі. Самий дешевий проект — це відлякувач птахів. Незабаром ми укладемо договір на його придбання. Через динаміки йтиме звук хижого птаха і вони його бояться. Розраховуємо кількість колонок на дану площу. На відлякувач потрібно приблизно витратити 30-40 тисяч. грн. Якщо депутати проголосують за програму розвитку ЖКГ, то цей проект можна реалізувати.

Крім цього комунальне підприємство планує облаштувати виїзний дизбар’єр. Це заглиблена відкрита ємність, призначена для дезінфекції транспортних засобів при виїзді з території полігону твердих побутових відходів. Вона допоможе змити бруд із коліс та кузова вантажівки, які можуть нести у собі інфекцію.

«Чорне озеро» з небезпечним фільтратом, що витікає з Макухівського сміттєзвалища

«Чорне озеро» з небезпечним фільтратом, що витікає з Макухівського сміттєзвалища.
Проте, найбільша проблема — «чорне озеро» поблизу сміттєзвалища. Це фільтрат, що витікає з «тіла» сміттєзвалища та забруднює землю і водойму поблизу. Потрібно створити гідробар’єр або викачувати цю смердючу речовину із ґрунту.

Проте цей проект коштуватиме мільйони гривень і найближчим часом його не реалізують, пише «Полтавщина».

сміттєзвалище, хижаки

За темою:

  • У дендропарку волонтери зібрали два мішки сміття
  • У Полтаві розчищають водойми від сміття
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.