ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:15 15.07


Під сміх нардепів перейменували полтавське село

Під сміх нардепів в залі Верховна Рада України 15 липня перейменувала село Голобородька Лубенського району Полтавської області в село Новоселівка.

За проєкт постанови №5570 про перейменування села Голобородька Лубенського району Полтавської області на село Новоселівка проголосували 320 народних депутатів.  Про це стало відомо з поіменного голосування на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.


Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, перейменування ініціювали, аби повернути населеному пунктові його історичну назву, а також для виконання закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Подання про перейменування до Верховної ради подали від Полтавської обласної ради.

Підтримали постанову сім із восьми мажоритарників із Полтавщини. Зокрема, п’ятеро представників фракції політичної партії «Слуга народу» – Максим Березін, Андрій Боблях, Костянтин Касай, Олексій Мовчан та Дмитро Нальотов. Депутатка від цієї партії Анастасія Ляшенко не голосувала, бо була відсутня. Також «за» проголосували представник депутатської групи «Довіра» Олег Кулініч та представник депутатської групи «За майбутнє» Юрій Шаповалов.

За інформацією Українського інституту нацпам’яті, після приходу більшовиків село Новоселівка було перейменовано на честь Івана Голобородька. Це діяч, що встановлював радянську комуністичну владу в Україні, керівник червоного партизанського загону.
Село Голобородька перебуває у складі Пирятинської міської територіальної громади. Воно розташоване за 52 кілометри від міста Лубни. Населення становить 61 осіб.  

Як відомо, у знятому в Україні комедійному політичному телесеріалі "Слуга народу" йшлося про історію обрання президентом України вчителя історії Василя Голобородька, якого зіграв  Володимир Зеленський .

декомунізація, Головобородько

За темою:

  • На Полтавщині досі не декомунізували суди
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.