ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 19.10


Голова Полтавського райсуду: росіяни можуть нашкодити родичам у Бердянську

Підозрювана у держзраді голова Полтавського райсуду заявила, що росіяни можуть нашкодити її родичам у Бердянську.

Лариса Богомолова виїхала з Бердянська і в травні 2022 року очолила Полтавський районний суд. пише ЗМІСТ.

Її підозрюють у роботі на російську агентуру і злив даних про «азовців» у Маріуполі — через це загинули військовослужбовці.

 

  • Лариса Богомолова виїхала з Бердянська і в травні 2022 року  очолила Полтавський районний суд. Її підозрюють у роботі на російську агентуру і злив даних про «азовців» у Маріуполі. Через це загинули військовослужбовці.

9  жовтня Хортицький суд Запоріжжя видав кілька ухвал щодо цієї справи. 

Лариса Богомолова із захисником намагалися зробити усе, щоб вона вийшла з СІЗО і повернути слідчим обвинувальний акт.

Ухвала 1. Змінити суд

Захисник Богомолової просив направити обвинувальний акт до Запорізького апеляційного суду для визначення підсудності. Вони вважають, що справа підсудна Приморському районному суду Запорізької області (він є найбільш наближеним до Бердянського).

Прокурор виступив проти направлення обвинувального акту іншому суду. Він вважає, що справа підсудна Хортицькому районному суду Запоріжжя. Суддя з цим погодився, адже матеріали справи уже передавали, бо запорізький суд раніше заявляв про відводи та не міг взятися за розгляд.

Ухвала 2. Закрите судове засідання

Потім Богомолова просила розглядати справу закрито, бо відкритий процес може зашкодити її батькам, які залишилися у Бердянську. Матеріали справи нібито містять докази, що становлять медичну таємницю, відомості про її особисте та сімейне життя. 

Мовляв, їхнє розголошення вплине на життя батьків в окупованому росіянами місті. Також у матеріалах справи знаходяться персональні дані осіб, які є суддями, працівниками суду, військовослужбовцями. Вона не хотіла б їх розголошувати.

  • Суддя вирішив, що процес буде відкритим.
Лариса Богомолова до затримання

Ухвала 3. Запобіжний захід

З моменту затримання Лариса Богомолова перебуває під вартою. Прокурор просив про продовження покладеного на неї запобіжного заходу до 7 грудня, щоб підозрювана не втекла до росії.

Підозрювана відповіла, що з травня 2022 року живе у Полтаві й приходила до слідчого за викликом, тому просила про заставу. Також закон їй не дозволяє виїжджати за кордон, бо вона суддя, а тікати вона не планує.

  • Разом з адвокатом Богомолова просила призначити за неї заставу, щоб отримати можливість вийти з СІЗО. Усе, за рішенням суду, вона лишиться під вартою.

Ухвала 4. Повернення обвинувального акту

Далі Богомолова з адвокатом заявляли про повернення обвинувального акту. Мовляв, слідчі поклали в основу інформацію щодо загибелі військовослужбовців. Її взяли з відкритих джерел, вважаючи доказом розголошення нею інформації про пересування українських воїнів в межах окупованої частини Донецької області.

Вона вважає, що в акті не підтверджуються повідомлення нею в телефонній розмові інформації щодо спостережень за працівниками Бердянського міжрайонного суду і та інших судів України, а також їх ставлення до дій рф в Україн. Захисник обвинуваченої просив повернути обвинувальний акт й назвав його суб’єктивними припущеннями.

Ось уривки з її розмов:

У розмові з окупантом суддя-зрадниця розповідає про те, що троє військових Азову якимись шляхами вийшли з Маріуполя:

«Будут пробираться сюда. Чтобы вы это имели в виду. Это информация четкая и стопроцентная».

Далі жінка погоджується надати список проукраїнських суддів своєму російському куратору. У розмові вона запевняє співробітника фсб у своїй лояльності до окупантів:

«Поэтому, если что – вы лучше у меня лишний раз спросите. То, что я знаю, я вам скажу. Если что-то знаю, точно скажу. То, что не знаю, могу спросить у того, кого знаю, а знаю я полгорода».

Під час наступного дзвінка жінка говорить про своїх колег та їхню позицію щодо війни:

«Так вот, позиция моих коллег некоторых... Некоторые молчат и соглашаются со мной, с тем, что я говорю. А активно и яростно мои слова... судьи, которые переведены с Донецкой области. Они настроены настолько яро, что вообще».

  • Прокурор заперечив проти повернення обвинувального акту, вважає, що він складений відповідно до вимог КПК України. Акт суд не повернув.
 
суддя, Бердянськ, зрада

За темою:

  • У Полтаві засудили двох чоловіків, які воювали на боці рф
  • Полтавський злодій-рекордсмен отримав 28 вироків за 28 років
  • Суддя Лариса Гольник: шанси відновити справедливість примарні
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.