ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 14.02


Підсумки роботи прокуратури: за рік знешкодили десяток злочинних груп

У Полтавській обласній прокуратурі 14 лютого розповіли про підсумки роботи за 2017 рік. Зокрема, хвалилися тенденцією щодо зниження рівня злочинності та знешкодженням десяти організованих злочинних угрупувань.

Загалом, торік викрили 32 особи у десяти організованих злочинних  угрупуваннях (ОЗГ), які скоїли хуліганські, розбійні, нарко-злочини. 12 із них уже засуджені до позбавлення волі.

Зокрема, четверо грузинів нападали на помешкання полтавців, ще чотири члени ОЗГ причетні до вбивства миргородського депутата Олега Супруненка, викрили також "рекетирів", які незаконно вимагали плату з торговців ринку в Полтаві, тощо.

Загалом, минулого року прокурорами здійснювалося процесуальне керівництво в понад 73 тисячах кримінальних проваджень, до суду направлено 5 700 обвинувальних актів, до кримінальної відповідальності притягнуто понад п'ять тисяч осіб.

Правоохоронцями в кримінальних провадженнях забезпечено відшкодування завданих збитків на загальну суму понад 21 мільйон гривень, накладено арешт на майно на суму понад 15 мільйонів гривень.

За минулий рік також викрили 71 хабарника, зокрема, корупційні правопорушення виявлялися у бюджетній, медичній, освітній галузях, паливно-енергетичному та промисловому комплексах, сфері земельних відносин, банківській та транспортній системах, охороні довкілля.

Торік до органів прокуратури Полтавщини  надійшло 13846 звернень, з яких 243 – від народних депутатів України.  На особистому прийому прокурорами було прийнято майже три тисячі громадян, з яких керівниками прокуратур – 825 та прокурором області – понад 200 осіб. Відбувалися виїзні прийоми обласного прокурора практично в кожному райцентрі області. Розглянули 101 інформаційний запит. Зменшилася кількість полтавців, які звернулися на особистий прийом до Генеральної прокуратури: з 88 в 2016 році до 68 осіб протягом 2017 року.  

Хочу зазначити,що на таких прийомах дуже часто мені задавалися питання по таких функціях, які вже зараз не властиві для органів прокуратури. Доводилося переконувати людей, що ми не просто не маємо бажання вирішити їх проблему, а та проблематика, з якою вони звертаються, не відноситься до компетенції орачів прокуратури. Зокрема, ми зараз уже не вирішуємо трудові спори, не втручаємося в бізнес. Хочу додати, що навіть зі слідства прокуратури з листопада минулого року  в нас залишилися повноваження тільки дорозслідувати ті кримінальні провадження, які фактично будуть підслідні Державному бюро розслідувань, і то на час до двох років

– пояснив прокурор Полтавської області Микола Кармазін.

Щодо злочинів, вчинених неповнолітніми, то їх кількість протягом минулого року знизилася на 17 відсотків, а кількість неповнолітніх осіб, які вчинила злочини, зменшилася на 12 відсотків. Позитивна тенденція і щодо зменшення кількості неповнолітніх, засуджених до покарання у вигляді позбавлення волі.

Реагуючи на порушення прав дітей у виконанні судових рішень в кримінальних провадженнях та застосуванні інших заходів примусового характеру, прокурори внесли 39 документів реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 30 службових осіб.

Протягом 2017 року на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства органами прокуратури області пред'явлено 17 позовів на суму 5,5 мільйона гривень. 
Задоволені 23 позови на суму 7,2 мільйона гривень. Повернуто та упереджено  незаконне відчуження земельних ділянок площею 34 гектари вартістю 1,2 мільйона гривень. 
  
Залишається актуальним питання своєчасного виявлення та реагування прокурорами на незаконні судові рішення в апеляційному та касаційному порядку.   . 
Незаконні судові вироки у кримінальних провадженнях переглянули для 102 осіб зі 117 засуджених. Відносно 32 осіб ухвалені нові вироки з виправленнях судових помилок при призначенні покарання, а також призначення більш суворого покарання обвинуваченим у вчиненні тяжких злочинів.  


Хочу наголосити, що минулого року суттєво зменшилася – з 48-ми до семи - кількість осіб. стосовно яких набрали законну силу реабілітуючи судові рішення. Тобто, зменшилась кількість ухвалених судами виправдувальних вироків. Це свідчить як про ефективну роботу слідства, поліції, слідства прокуратури, так і про ефективну роботу наших судів

– заявив перший заступник прокурора області Олександр Легеньковський.

На території Полтавщини знаходиться один слідчий ізолятор і сім установ виконання покарань (колоній).
Під час  здійснення нагляду за дотриманням законів при виконанні судових рішень по кримінальним справам та інших заходів примусового характеру, вдалося забезпечити стабільну обстановку в місцях позбавлення волі. За результатами проведених перевірок  начальниками відповідних органів та установ внесено 261 вказівку, розглянуту з вжиттям заходів до усунення порушень, в тому числі дисциплінарного впливу стосовно 156 посадових осіб.
 На 25 відсотків зменшено рівень рецидивної злочинності в установах виконання покарань, а також серед осіб. які перебувають під  наглядом у органів з питань пробації – на 16 відсотків. До оплачуваних робіт залучено 50 відсотків працездатних засуджених, що є одним з найвищих показників у державі. Середньомісячна заробітна плата засуджених складає 1933 гривні.

Минулого року досягнуто ліквідацію заборгованості з виплати заробітної плати, єдиного соціального внеску, а також інших цільових соціальних виплат.

Органами прокуратури вжито низку координаційних та наглядових заходів, спрямованих на забезпечення законності та правопорядку в регіоні. посилено прокурорський нагляд за дотриманням законів при провадженні  досудових розслідувань. Так, прокурорами надано 5270 вказівок. скасовано 2319 незаконних рішень про закриття кримінальних проваджень. Постановлено  на облік 456 прихованих кримінальних правопорушень, з яких кожне четверте вже направлено до суду.

Особлива увага була приділена профілактиці та протидії злочинності: удвічі зросла кількість наркозлочинів, учетверо — реалізація.

Крім того, до суду, зокрема, спрямували 41 корупційну справу і три мільйони гривень відшкодовано державі.

підсумки, прокуратура, статистика

За темою:

  • З приміщення дитсадка в Лубнах серез суд прибрали амбулаторію
  • На хабарі затримали керівника обласного комунального підприємства
  • Прокуратура повернула понад сто земельних ділянок у власність селищної ради
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.