ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 15.01


Підсумки "тарифної" сесії: Полтавська обрада звернулися до вищих органів влади

У Полтаві відбулось пленарне засідання третьої позачергової сесії обласної ради, що тривало майже сім годин. Облрада прийняла звернення задля законодавчих змін у постановах Кабміну щодо тарифної політики.

У кінці «тарифної» сесії Олександр Біленький, голова обласної ради, підсумував результати роботи обласних депутатів. Свої думки виклав журналістам під час прес-підходу.

На сесію були запрошені представники газових компаній, які постачають газ в оселі мешканців Полтавщини та на підприємства. Вони пояснювали складові тарифу та інше.

Вважаю, перш за все – сесія була таким стабілізаційним фактором для громади Полтавщини, для того, щоб вкотре висловити позицію депутатів обласної ради. Уперше наша позиція була озвучена 29 грудня 2020 року, у зверненні до Кабінету міністрів та інших органів виконавчої влади ми висловили позицію проти підвищення тарифів, тому що тарифи підвищувались з 1 січня 2021 року. Саме так ми закріпили прагнення депутатів облради, громади унеможливлювати подальше зростання тарифів. Ми діяли на випередження

– сказав Олександр Біленький.

Також він зауважив, що Полтавська – це перша обласна рада і єдина на той час, яка прийняла подібне звернення.

Після цього разом із народним депутатом України Олегом Кулінічем та делегацією від громад Полтавщини ми провели робочу зустріч з Прем’єр-міністром України та головою НКРЕКП. За її підсумками вдалося відпрацювати певні механізми. Ми зрозуміли логіку дій газорозподільчих компаній та регулятора – НКРЕКП, позицію Кабінету Міністрів України. Все це було враховано у сьогоднішньому зверненні. Також ми взяли до уваги пропозиції депутатів обласної ради з різних фракцій, закріпили ті положення, які доцільно врахувати під час внесення змін до нормативно-правових актів і врахувати компаніям під час формування тарифів на транспортування газу та ціни на газ

– вказав Олександр Біленький.

За його словами, важливо, щоб ухвалене депутати рішення не залишилось декларативним. Облрада закріпила ті положення, які доцільно врахувати під час зміни до законодавства, зміни до постанов Кабміну та врахувати самими газорозподільними компаніями, що мають право звертатись до НКРЕКП з питанням переглянути тарифи (і за транспортування серед іншого) щодо зменшення.

Деякі представники газових компаній, котрі звітували перед депутатами, відверто «плавали» та не могли пояснити складові тарифу та багато інших нюансів роботи.

А ще компанії у боргах перед НАК «Нафтогаз», тож хочуть швидко погасити ці борги, переклавши на плечі споживачів.

Депутати облради були одностайні щодо таких компаній, тому і звернення якраз було до правоохоронних органів з метою перевірки таких компаній чи аудиту, якщо це податкова чи фіскальна служба, аби розуміти у який спосіб формується тариф і чому такий прибуток був закладений.

Трохи простіша ситуація з «Кременчукгазом» – там і підвищення тарифу було не таке високе, і логічно відповідав керівник підприємства, – додав голова облради.

Як зауважив Біленький, за підсумками таких перевірок регулятор (НКРЕКП) може анулювати ліцензію цим компаніям на газорозподільні функції. Також він відзначив, що є пропозиція керівника НКРЕКП: якщо газорозподільна компанія має менше 100 тисяч споживачів, – не запускати її на ринок. Уже зараз регулятор не видає ліцензії таким.

Наприклад, «Гадячгаз» має 22 тисячі споживачів, «Лубнигаз» – трохи більше 60 тисяч.

Тобто логіка НКРЕКП – через рішення сесії обласної ради ліквідувати ліценції малим компаніям, а їх поглинуть більші, що більші відповідальні. Тобто ідеться про збільшення об’єму, а це завжди веде до зниження тарифу, – пояснив Олександр Біленький.

Відтак обласна рада з врахуванням пропозицій депутатів прийняла відповідне звернення до Президента України, Прем'єр-міністра України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), повідомляє Коло.  

сесія, облрада, тарифи

За темою:

  • У Полтаві зібрали позачергову сесію міської ради
  • Полтавська міськрада прийняла річний бюджет
  • Триває засідання третьої позачергової сесії Полтавської облради. ТРАНСЛЯЦІЯ
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.