ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 25.04


Пісок на поверхнях та жовті хмари: пил із Сахари змивають полтавці

Пил із Сахари цього разу спочатку спостерігався у Греції, а 24 квітня дістався території України та Полтавщини зокрема. Зранку 25 квітня власники полтавських автівок продовжують змивати пісок зі стекол автівок.

На цьому супутниковому зображенні, де пил позначено рожевим кольором, він чітко прослідковується над південними, центральними районами та поширюється на північ України.

Оскільки на більшій частині території країни погоду визначає циклон та вологі повітряні маси, це сприяє перехопленню частинок пилу краплями води у хмарах чи опадах.

Тож пилюка швидше вимиватиметься з атмосфери. Втім у деяких районах це явище  надає хмарам яскравий жовтуватий відтінок, а самі дощові краплі випадають разом з жовтуватим сахарським пилом.

Пісок залишатиметься в атмосфері над Україною весь четвер аж до п'ятниці, лише в суботу відступить далі на схід, повідомили в Укргідромецентрі.

Нагадаємо, на початку квітня полтавців також турбував пісок із Сахари.

У пилу є дрібнодисперсні речовини, які можуть потрапляти в легені та кров людей і тварин та призводити до проблем зі здоров’ям. 

пил Сахари, пісок, екологія

За темою:

  • У Кременчуці хочуть збудувати приватний НПЗ
  • Полтавці десять років не можуть з’ясувати, хто скидає нечистоти у ливнівки і Пушкарівські ставки
  • Поминальні дні: полтавців закликали відмовитися від штучних пластикових квітів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.