ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:22 24.01


"Пирятинський" парк може потрапити до "Смарагдової мережі Європи"

Фахівцями відділу рекреації та екоосвіти спільно зі співробітниками наукового відділу Національного природного парку «Пирятинський» було організовано та проведено семінар для викладачів Європейського коледжу.

На Полтавщині незабаром може з'явитися ще один заповідний куточок природи європейського рівня. Співробітник наукового відділу парку "Пирятинський" Анатолій Подобайло пояснив, чому саме цей об’єкт є кандидатом до "Смарагдової мережі", які перспективи для проведення наукових досліджень відкриваються для вчителів, викладачів та їхніх вихованців. Також він озвучив кількісно-видове різноманіття парку. Чимало видів тваринного світу не лише занесено до "Червоної книги України", а й охороняються Бернською конвенцією.

Наразі у НПП "Пирятинський" є 13 оселищ, які дозволяють парку претендувати на статус об’єкту "Смарагдової мережі".

 

Довідка. "Смарагдова мережа Європи" (Emerald Network Europe) - ряд територій особливого природоохоронного значення, які визначають і зберігають біологічне різноманіття країн Євросоюзу, Східної Європи і деяких африканських держав. Створена рішенням Бернської конвенції 1979 року і підтримується державами - членами Ради Європи. Мета цього масштабного проекту - виділити і взяти під охорону місця проживання рідкісних видів тваринного і рослинного світу. При оцінці території для включення до Смарагдової мережі Європи враховується: чи мешкають тут види рослин і тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, чи представляє вона собою важливий пункт зупинки на шляхах міграції тварин чи птахів, чи відрізняється високим рівнем біорізноманіття, чи зустрічається тут унікальне місцепроживання.

"Смарагдова мережа Європи" налічує десятки тисяч «смарагдових» територій.

Артур ЗАПЕКА

 

 

 

природа, парк Пирятинський, смарагдова мережа

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.