ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:00 12.03


Пішов з життя художник, почесний громадянин Миргорода Віктор Брикулець

На 98-му році життя відійшов у вічність заслужений художник України Віктор Михайлович Брикулець.  Стан здоров’я нашого видатного земляка став різко погіршуватися після 24 лютого, коли він дізнався про війну.

Не витримало серце колишнього в’язня концтаборів рашистської навали. Віктор Брикулець був натхненним патріотом України. "Він був нашим – справжнім українцем. Видатна і знакова особистість, Віктор Михайлович залишив по собі надзвичайно вагомий творчий доробок унікальних полотен", – повідомили у Миргородській міській раді.

Брикулець — член Національної спілки художників України з 1999 року, заслужений художник України, кавалер ордена Карла Фаберже, лауреат всеукраїнської премії Опанаса Сластьона, лауреат миргородської літературно-мистецької премії Антона Шевченка 2014 та 2019 років, переможець загальноміського рейтингу популярності “Людина року-2008”, почесний громадянин міста Миргород.

Народився Брикулець 23 листопада 1924 року в селі Марківці Грицівського району Хмельницької області. За часів тоталітарного режиму його батьки зазнали репресій. Нелегкою видалась і доля майбутнього художника. У 1942 році юнака вивезено на примусову працю у Німеччину, звідкіля Віктор двічі тікав та відчув на собі жах концтабору й тяжке випробування каторжними роботами.

Після визволення восени 1945 року повернувся додому. Закінчив Харківське художнє училище. З 1968 року Віктор Михайлович постійно проживав у Миргороді. Творчий доробок художника сягає понад 6000 картин. Тарас Шевченко, Іван Мазепа, Данило Апостол, Раїса Кириченко – далеко не повний перелік портретів видатних особистостей роботи Брикульця. Церкви у Ромодані, Решетилівці і в селі Жовтневе Решетилівського району розписані його пензлем.

Його картини сьогодні можна побачити в експозиціях і фондах багатьох музеїв, а також у приватних колекціях України, Грузії, Фінляндії, Німеччини, Ізраїлю, Австралії, Канади, Швейцарії, Болгарії, США. Значна частина творчого доробку знаходиться у Миргороді — у краєзнавчому музеї, у міській раді, санаторіях "Миргородкурорту", у Миргородській мистецькій школі, музеї Гурамішвілі, лікарні та навчальних закладах.

культура, мистецтво, утрата, Миргород, Віктор Брикулець

За темою:

  • Родинам загиблих воїнів передали державні нагороди
  • На Полтавщині витягли з річки ще одного потопельника
  • Пожежа на Київському шосе: загинув 66-річний власник квартири
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.