ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:47 08.09


Багатостраждальну будівлю екс-вечірньої школи у Полтаві хочуть здати в оренду

Полтавський міськвиконком збирається здати в оренду історичну споруду на Павленківській, 6, де раніше розміщувалася вечірня школа. Останній рік приміщення потерпає від численних пожеж.

4 вересня міське управління комунальним майном оприлюднило оголошення з переліком приміщень, які здаються в оренду.

Серед них – багатостраждальний будинок колишньої вечірньої школи, розташований у мікрорайоні "Павленки".

Перед цим, 14 серпня робоча група Полтавської міськради зі збереження будівлі під головуванням Сергія Луценка проводила виїзне засідання під стінами будівлі, якій в цьому році виповнилося сто років. Був озвучений намір поставити її на баланс ЖЕО №2. Але, схоже, тепер плани змінилися.

Оскільки чиновники Полтавського міськвиконкому зазвичай не спілкуються з пресою, журналісту "Полтава365" прийшлося вдавати із себе інвестора, який нібито шукає площу для розміщення свого бізнесу.

За вказаною в оголошенні адресою (м. Полтава, вул. Соборності, 36, каб. 153-б) розташовується відділ оренди комунального майна, в якому підтвердили готовність передати приміщення. Загальна площа – 466 квадратних метрів.

На питання, чи можна ремонтувати його на власний розсуд, чиновники відповіли, що будівля не входить до переліку пам’яток архітектури. Тому все дозволяється.

Вартість оренди не озвучують. Спочатку потенційний орендар повинен написати письмову заяву. Так як споруда перебуває на балансі управління освіти, необхідно отримати звідти погодження. Тоді будівлю огляне комісія, яка складе експертну оцінку.

Остаточне погодження дає заступник міського голови Світлана Тарашевська.

Газ, водопровід та електрика підведені, але відключені. Щодо їх підключення пропонують домовлятися окремо з постачальниками послуг. При бажанні можна домовитися і за землю довкола школи. Наприклад, під стоянку. Щодо цих питань направляють до геокадастру.

Таким чином, можна зробити кілька висновків.

По-перше заяви голови робочої групи Сергія Луценка про передачу будівлі в господарське відання ЖЕО №2 не справдилися.

По-друге, подальше збереження будівлі під загрозою, бо виконком не заважатиме орендарю її перебудовувати на власний розсуд.

По-третє, орендарем може бути забудована і прилегла до школи територія, вона вигідно розташована неподалік торгового центру "Київ".

По-четверте, відсутність заздалегідь обрахованої ціни за оренду свідчить про бажання міськвиконкому перевести дане питання у площину договірних відносин з потенційним орендарем.

У той же час, безгосподарність в утриманні будівлі, а також періодичні "загадкові" пожежі призводять до поступової її руйнації.

Тому нинішній правовий статус також не здатен захистити історичну споруду, яка потерпає від пожеж.

.

екс-вечірня школа, архітектура, полтавська міська рада,

За темою:

  • Вночі знову горіло Макухівське сміттєзвалище
  • У Полтаві горів ринок "Алмазний" і кафе "Ханума"
  • У Полтаві згоріла "Tесла": поліція вважає, що авто підпалили
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.