ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:15 22.10


Після тривалої реконструкції відкрилася полтавська філармонія

22 жовтня у Полтаві урочисто відкрили обласну філармонію після тривалої реконструкції, яку проводили і переносили у межах програми "Велике будівництво".

У відкритті взяли участь заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, представники обласної влади і  директор філармонії Олег Тищик.

“Минулого року цей об’єкт додали до програми Президента “Велике будівництво” і, фактично, за рік нам вдалося завершити реконструкцію філармонії. “Велике будівництво” — це кінець епохи довгобудів. І яскравим прикладом цього є завершення реконструкції Полтавської обласної філармонії”, – зазначив Кирило Тимошенко.

 

Під час реконструкції будівлі виконали утеплення фасадів, заміну вікон та дверей, ремонт ґанків та встановлення пандусів, внутрішнє оздоблення, ремонт сцени, глядацької зали, балкону та фойє. Дещо модернізували велику залу (вона містить 319 посадкових місць), зробили сучасним балетним зал та студію звукозапису.

Також провели відновлення систем вентиляції та електропостачання. Частина виконаних робіт – реставраційні, адже будівля є пам’яткою архітектури. Крім того, будівля філармонії відповідає усім вимогам доступності.

“У 2016-му фактично зупинилася реконструкція цього об’єкта, вже почалася руйнація. Але вже сьогодні маємо сучасний об’єкт. У листопаді на базі філармонії буде проведено конференцію директорів та керівників культурних об’єктів України, аби презентувати найсучасніше мультимедійне, звукове обладнання. Вважаю, що це початок відновлення культурної спадщини Полтавської області. Тим паче, що ця будівля є об’єктом культурної спадщини”, – розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

 

Будівля філармонії – це будинок колишньої хоральної синагоги та пам’ятка місцевого значення. Ця будівля пережила три пожежі: у 1911, 1943 та 2009 роках. Реставрація об’єкту тривала з 2016 року. Загальна кошторисна вартість об’єкта становить понад 92 млн грн. У 2016-2021 роках фінансування відбувалося за кошти обласного бюджету (понад 34 млн грн). У 2021 році – за кошти Державного фонду регіонального розвитку (понад 45 млн грн).

Урочистості з нагоди відкриття розпочав камерний оркестр Полтавської обласної філармонії. 

Нагадаємо, відкриття філармонії кілька разів відтерміновували.  

філармонія, реставрація, відкриття

За темою:

  • Полтавців запрошують на концерт Валентини Колісник
  • Завтра філармонія презентує гранд-концерт
  • Полтавська обласна філармонія презентує афішу на листопад
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.