ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:48 16.03


Півтори тисячі полтавських атовців наберуть у комунальну охорону

У Полтаві презентували нове обласне комунальне охоронне підприємство, яке створюють із учасників АТО для охорони об'єктів комунальної власності, цивільної оборони.

На Полтавщині створюють обласне комунальне охоронне підприємство

На першому етапі для роботи цієї будуть виділені кошти з обласного бюджету згідно з кошторисом витрат, складеним керівниками підприємства. За словами Валерія Головка, обласна влада обіцяє не втручатися в формування посадових окладів і винагород за роботу в цьому підприємстві. 

Головне, що ця робота не матиме обмежень у фіксованій заробітній платні. Якщо ви гарно працюєте і маєте серйозні здобутки та результат, я думаю, що це буде правильно. В перспективі ця організація буде розрахункова і утримуватиме себе за власний рахунок. Сьогодні область витрачає гроші на охорону об'єктів і наших закладів, тому з ініціативи спільної з учасниками АТО ми весь потенціал спрямуємо на залучення і працевлаштування саме учасників АТО

– зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Список об'єктів, які будуть в зоні відповідальності комунального охоронного підприємства, планують упорядкувати протягом поточного року.

Як розповів керівник підприємства Анатолій Клиценко, перед підприємством буде поставлений ряд основних завдань.

По-перше, це безпековий блок, який включає в себе забезпечення громадського порядку на вулицях і в громадських місцях Полтавщини, захист прав і свобод громадян, профілактика й запобігання правопорушень, підвищення ефективності охорони громадського порядку.

Другий важливий напрямок – охоронна діяльність. Мова йде про охорону комунального майна та такого, що належить об'єднаним територіальним громадам. Окрім того, обіцяють спрямувати свою увагу також на національно-патріотичне виховання. 

Важливим є те, що безпеку громадян охоронятимуть професіонали своєї справи, тобто учасники АТО – люди, які самовіддано захищали суверенітет і територіальну цілісність України, на нашу думку, не зганьблять надій і сподівань наших співвітчизників і сповна використають свої здібності та вміння задля суспільної користі

– вважає керівник охоронного підприємства Анатолій Клиценко.

Також важливим моментом організації такого підприємства є те, що учасники антитерористичної операції зможуть повернутися  до життя в суспільстві з достойним працевлаштуванням та повним соціальним пакетом. 

До початку травня, коли остаточно буде зареєстровано підприємство як юридичну особу, ініціативна група по організації охоронного підприємства має підрахувати кошторис та подати на затвердження на наступну сесію обласної ради. 

Це стосується речових окладів та забезпечення речовим майном, соціальну страховку – всі ці витрати на першому етапі бере на себе обласний бюджет. І друга складова – відпрацювання дорожньої карти і створення реєстру установ комунальної форми власності, які будуть підпадати під поле зору новоствореної комунальної установи. Щоб ми подивилися, де закінчуються терміни договорів оренди, щоб ці установи ми теж передавали до повноважень новоствореної комунальної установи. Але робочій групі обов'язково треба промоніторити ринок надання охоронних послуг, щоб не стало так, що це підприємство шляхом рейдерства когось позбавить роботи

  – пояснив Валерій Анатолійович.

Голова облдержадміністрації уточнив, що розрахунок посадових окладів варто робити, виходячи з досвіду оплати праці військовослужбовців, як приклад можна взяти досвід комунального підприємства "Щит Миргородщини". Комунальне підприємство, попри комерційну складову, планують дофінансовувати з обласного бюджету.

Окрім охорони правопорядку, на комунальне підприємство планують покласти функції територіальної оборони та допомогу в охороні об'єктів цивільного захисту.
Тут є такі функції, які жодна комерційна структура на себе не візьме.

Згадаймо, наприклад, 2014 рік, коли виникла необхідність в охороні об'єктів інфраструктури. За це гроші не передбачені, угоди не укладені. Жодна комерційна структура це охороняти не буде. Такі випадки можуть виникнути і в майбутньому. А комунальна установа, яка фінансується в тому числі з обласного чи районного бюджету, за дорученням, скажімо, керівника територіальної оборони, буде такі функції виконувати – вважає начальник управління цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко.

Також планується, що комунальне охоронне підприємство допоможе боротися з проблемою домашнього насильства, яка особливо гостро постала серед сільського населення.

На цьому також наголосила в своєму відеозверненні до полтавців заступниця міністра соціальної політики Наталія Федорович – впровадження комунальних підприємство з охорони громадського порядку дозволить покращити реагування на повідомлення про насильство в сім'ї та побутові правопорушення – особливо в сільській місцевості, де підрозділи правоохоронних органів не охоплюють в повній мірі малі населені пункти.

Позитивним досвідом у цьому напрямку діяльності й дійсно можуть похвалитися члени комунального підприємства "Щит Миргородщини", яке підпорядковується Миргородській РДА та вже близько двох років діє в Миргородському районі.

Його керівник Сергій Осипов розповів, що за час діяльності підприємства його співробітники, здійснюючи виїзди по селах району, неодноразово припиняли правопорушення, рейдерські захоплення, а наприкінці минулого року навіть зупинили спробу зґвалтування неповнолітньої та затримали ґвалтівника.

Як розповів керівник Центру допомоги учасникам антитерористичної операції Полтавської області Валерій Довженко, штат комунального охоронного  підприємства протягом найближчих шести місяців і складатиметься він з 1500 співробітників.

 

АТО, реабілітація, комунальна охорона

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.