ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 11.07


Почали діяти нові обмеження щодо тютюнових виробів

11 липня в Україні набули чинності нові обмеження щодо тютюнових виробів, зокрема, вони стосуються реклами та продажу тютюнових виробів, а також відповідальності за куріння електронних сигарет у громадських місцях.

Такі зміни до закону "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" були ухвалені в грудні 2021 року.

За даними Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, відтепер забороняється реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них.

Реклама будь-яких товарів або послуг не повинна містити зображення тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння або процесу їх куріння, використання.

За порушення вимог статей 1616-1 чи 16-2 цього закону передбачений штраф розміром 30 тисяч гривень, у разі повторного порушення протягом року - 50 тисяч гривень. 

Також встановлюється штраф за реалізацію тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них, особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а у разі повторного порушення – 10 200 грн. 

Натомість за куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях громадяни нестимуть відповідальність за аналогією з курінням звичайних сигарет. Крім того, заборонене виробництво (крім експорту), оптова і роздрібна торгівля та імпорт для реалізації на території України сигарет, що містять смако-ароматичні добавки. 

 

Що буде:

• заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин до них;

• заборона куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією до куріння звичайних цигарок;

• заборона виробництва (окрім на експорт), оптової та роздрібної торгівлі й імпорту для реалізації в Україні цигарок, що містять смако-ароматичні добавки.

Заборона на продаж стосуватиметься: 

• тютюнових виробів та рідин до електронних сигарет із псевдокорисними (вітамінами) та енергетичними (кофеїном, таурином) добавками. Також із добавками, що роблять викиди кольоровими й полегшують вдихання диму або засвоєння;

• цигарок, тютюну для самокруток та е-сигарет зі смако-ароматичними добавками. Також такі добавки будуть заборонені в будь-яких компонентах виробів;

• якщо фільтр, папір або капсула в тютюнових виробах дозволяють змінювати запах чи смак;

• рідин до електронних сигарет з обʼємом контейнерів більше ніж 10 мл, а також якщо вміст нікотину перевищує 20 мг в 1 мл.

Порушення закону щодо продажу передбачає штраф розміром 20 тис грн, а за повторне порушення протягом року — 50 тис грн.

паління, заборона

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.