16:00 30.09 105
Першого жовтня православні християни відзначатимуть свято Покрови Пресвятої Богородиці. У Полтаві віряни зможуть долучитися до богослужінь у кількох храмах міста.
«Для козаків Покрова означала заступництво і захист. Тому й досі багато храмів в Україні названі на її честь», — зазначив священник.
Свято-Покровська церква ПЦУ — святкова літургія 1 жовтня о 10:00.
Свято-Миколаївський храм ПЦУ — початок служби о 9:00.
Свято-Успенський собор — літургія розпочнеться о 9:00.
З 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар. У Свято-Покровській церкві в Полтаві парафіяни одностайно підтримали це рішення, тому вже втретє святкуватимуть 1 жовтня.
«Ми відзначаємо не саму дату, а подію. І робимо це всі разом», — пояснив отець Микола Храпач.
За народними і християнськими уявленнями, на Покрову не можна займатися хатніми справами — будівництвом, прибиранням, пранням чи шиттям. У цей день слід утриматися від сварок і лихослів’я, а також від вживання алкоголю.
Натомість віряни моляться про заступництво Богородиці, про захист для сімей і особливо за українських воїнів.
Чи підійде вантажне таксі для офісного переїзду
16:05 30.09
У Полтавській громаді зникли двоє дівчаток
09:30 25.09
У Полтаві замінили заступника міського голови
17:15 26.09