ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:40 31.01


Поліція попередила масові заворушення на Полтавщині

У МВС заявили, що запобігли провокаціям, масовим заворушенням та насиллю щодо поліцейських під час акцій у містах України, зокрема й на Полтавщині. Перша акція мала відбутися у Києві під Офісом президента 31 січня.

Про це повідомили міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і голова Національної поліції Ігор Клименко на брифінгу 31 січня, передає Українська Правда.

Як повідомив Монастирський, «проплачені насильницькі масові акції можуть використовуватися як елемент гібридної війни».

З його слів, вчора у Києві була затримана група осіб, які планували масові заворушення в центрі столиці.

«Під час заворушення планували зібрати до 5-ти тисяч, з яких до 1,5 тисяч мали складати "тітушки", які мали влаштувати бійки з правоохоронцями. Обов'язково мало бути насильство серед учасників мітингу, мала пролитися кров. Заготували і бутафорську кров. Зібрали і групу "медиків", які мали засвідчити "травмування" псевдоактивістів, щоб це показали на всіх каналах. Планувався підпал автомобільних шин, використання вогнегасників і салютів», — повідомив Монастирський.

Голова МВС наголосив, що це мала бути акція до 5 тисяч осіб, яку планували саме для того, щоб розкачати і дестабілізувати ситуацію в Україні. Цей захід — один з цілого ряду запланованих. «Це чітко зафіксовано на відео- та  аудіоносіях, частину з яких ви сьогодні побачите», — повідомив Монастирський.

Як повідомив Ігор Клименко, заявки на цю акцію не було, лише о 9-й ранку мала надійти заявка на акцію за участі 500 осіб, щоб поліцейських не було багато. Клименко зазначив, що за основу для акції взяли події біля Верховної Ради 25 січня, де постраждали 18 правоохоронців.

Окрім цього, як повідомив Клименко, 30 січня Нацполіція «затримала осіб, які готували акції і мітинги біля Офісу президента, під час яких мали відбутися жорсткі протистояння та жорсткі сутички з правоохоронцями». 

Підозрювані виявилися громадянами України. Правоохоронці вивчають зв’язки організатора з ОРДЛО і російськими спецслужбами. Слідчі вручають організатору і його помічнику  повідомлення про підозру і будуть просити про арешт для них.

За словами міністра МВС, такі акції планувалося провести в ряді міст України, зокрема центральної України. Ідеться про Сумську, Чернігівську,  Полтавську і Черкаську області.

поліція, заворушення

За темою:

  • Автомобіль швидкої допомоги зіткнувся з легковиком, яким керував неповнолітній 
  • Поліція вилучила півтора кілометра браконьєрських сіток
  • Автотроща на Полтавщині: легковий автомобіль зіткнувся з вантажівкою
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.