ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 08.07


Поліщук виграв суд у Шамоти, але вибачень не почує

Екс-депутат полтавської міськради Денис Поліщук виграв позов про захист честі, гідності та ділової репутації в Олександра Шамоти, голови фракції Соціал-демократичної партії в міськраді.

 

Причина позову – виступ Шамоти 5 вересня 2017 року в будинку культури Полтавського турбо-механічного заводу під час засідання зборів щодо відкликання депутатів Полтавської міської ради, повідомляє Зміст.

Згідно з відеозаписом, наданому суду, тоді Олександр Шамота оголосив звернення виборців, у якому згадано, що Денис Поліщук "поставив особисту вигоду вище суспільних інтересів, проголосувавши за надання дозволу на будівництво на Соборності, 27 (арка "Газетного ряду"), що в подальшому призвело до масових заворушень; а також що під час своєї депутатської діяльності він не вивчав громадську думку про потреби територіальної громади міста, не інформував виборців територіальної громади про роботу міської ради раз на півріччя, як того вимагає Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" та не виконував програму, за яку голосували виборці".

Суддя Октябрського райсуду Марина Материнко розглядала цей позов за заочним порядком, за відсутністю відповідача. У заочному рішенні суддя визнала вище зазначену інформацією недостовірною: з приводу голосування за арку – позивач зазначив, що рішення про "забудову" взагалі не існувало, а в усіх дотичних рішеннях – "за" голосувала вся фракція СДП;
щодо звітності та своєї діяльності позивач надав медіадокази: копії фото та публікацій у газетах.

Тож, суддя вирішила задовольнити позовні вимоги, але частково.

По-перше, згідно, з рішенням, Олександр Шамота зобов'язаний у якості спростування зачитати резолютивну частину рішення суду в місячний термін після набрання ним законної сили без будь-яких особистих або інших коментарів. Для цього він має зібрати делегатів, присутніх на засіданні зборів 5 вересня 2017 року.

По-друге, суддя задовольнила вимогу стягнути з відповідача в якості моральної шкоди одну гривню. Проте разом із компенсацією судового збору та послуг адвокатів сума відшкодування збільшилася до 8 741 гривні.

Натомість суддя Марина Материнко відмовилася зобов'язати Олександра Шамоту просити вибачення у відкликаного депутата. 

Відповідач скористався процесуальними правами та запросив перегляд заочного рішення в його присутності. Проте на засіданні 5 липня Шамоті у цьому відмовили. Тепер він має право оскаржити дане рішення в апеляційному суді області.

суд, політика, влада, міськрада, Олександр Шамота, Денис Поліщук

За темою:

  • Виправдовував збройну агресію рф: обвинуватили кременчужанина
  • Троє полтавців ошукали майже на мільйон понад пів сотні людей
  • Незаконно набула статусу ВПО: обвинувачують лубенчанку
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.