ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:15 11.09


Половина полтавських депутатів наплювала на звітування

Майже половина депутатів Полтавської міськради не звітують про результати своєї роботи перед містянами – такі результати моніторингу громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад".

Звітуватися про роботу в раді – такий самий обов'язок депутата, як і ходити на сесії та проводити прийом громадян. Тим не менш, у Полтавській міській раді далеко не кожен обранець розповідає про те, чим займається в раді і як представляє інтереси людей. 

За результатами моніторингу громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад", у Полтавській міськраді відзвітували трохи більше половини членів корпусу – 22 депутати. Даних про звітування 18 депутатів досі немає. Діяльність ще двох обранців - Віктора Харченка (Рідне місто) та Олександра Рагуліна (СДП) не оцінювалася, оскільки ці депутати набули повноважень наприкінці четвертого року каденції.  

"Депутати не звітуються з кількох причин. По-перше, недосконалий Регламент роботи ради – у ньому не прописано, коли саме депутати мають починати звітуватися, а коли завершувати. Тому вони звітуються, коли забажають і ніхто цього не контролює. Друге, недостатня проінформованість з обох боків – депутати не розуміють, що звітування – це важливо, а громадяни не знають, що вони можуть цього вимагати від обранців. Третє – просто відсутність бажання виконувати свої обов'язки", - вважає менеджерка проектів ГО "Полтавська Платформа" Каріна Тютюнник.

Попри це, у Полтавській міськраді, порівняно з минулим роком, спостерігається покращення ситуації зі звітуванням депутатів. Так, про результати 2018 року загалом відзвітували 13 тодішніх депутатів, лише чотири з них опублікували свої звіти на сайті міської ради (цього року розміщено вже 11 звітів). 

Серед форм звітування депутати найчастіше обирали публікацію тексту звіту в ЗМІ, на сторінках в соцмережі. Популярним є і проведення звітувань-зустрічей з громадянами (в дворах, на території районних рад, в громадських приймальнях). 

Також варто відзначити двох депутатів, які на запрошення "Атестації депутатів місцевих рад" під час карантину провели публічні онлайн-зустрічі – це Юрій Синяк (СДП) та Вадим Ямщиков (Свобода). 

У зв'язку з ігноруванням депутатами обов’язку звітуватися громадська кампанія "Атестація депутатів місцевих рад" розпочала кампанію "Вимагаємо звіту". Мета – привернути увагу до діяльності обранців та домогтися проведення депутатами заключних звітів за п'ять років роботи в раді. Долучитися до кампанії можна за посиланням.

політика, влада, депутат, звіт, закон

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.