ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 06.11


Полтава і Миргород можуть залишитися без приміської залізниці

У Полтавській ОДА вирішували питання компенсації перевезень пільгових категорій населення за автомобільним та залізничним транспортуванням. Влада вважає, що з грудня можливе припинення зупинки залізничного транспорту у Полтаві та Миргороді, якщо "Укрзалізниці" не компенсують витрати на пільговиків.

У Полтаві відбулась нарада щодо перевезення пільгових категорій громадян, компенсації коштів перевізникам та можливі програми закладення коштів для компенсації у місцевих бюджетах. Під час засідання у Полтавській ОДА обговорювали різні шляхи вирішення компенсування перевезень пільгових категорій населення за автомобільним та залізничним транспортуванням. Участь у засіданні взяли перевізники області, представники об’єднаних територіальних громад, районних адміністрацій, місцеве саморядування області. Валерій Головко наголосив на тому, що вже до першого грудня необхідно ліквідувати усі проблемні питання. Він вважає, що необхідно заздалегідь закладати у бюджет витрати по пільговим перевезенням, інформує прес-служба ОДА.

Першочергово розглядались питання пільгових пасажирських перевезень залізничним транспортом, де існує проблема компенсації пільгових проїздів. Як результат —  ПАТ "Укрзалізниця" отримує значні збитки, і не в стані забезпечувати ефективну та якісну роботу.

Загалом, за 2018 рік Полтавською областю до "Укрзалізниці" відшкодовано лише 2 690 700 гривень, що становить близько 20 відсотків від загальної суми компенсацій. 

За даними Управління інфраструктури Полтавської ОДА, не укладені договори з перевізниками залізничного транспортування щодо компенсацій по чотирьох районах та містах Полтавської області. Зокрема, Новосанжарським районом, Оржицьким, містами Полтава та Миргород. 

— Якщо не буде станом на перше грудня компенсовано хоча б 50% відшкодування, то можливе припинення зупинки залізничного транспорту у зазначених містах. ПАТ "Укрзалізниця" лишає за собою це право. Тому, щоб не виникало згодом проблем, ми обговорюємо ці питання та шукаємо консенсус, — сказав начальник управління Сергій Марчишинець.  

За результатами наради, учасники домовились, що програми скорегують, а там де їх немає — сформують. Вже планують закласти кошти у бюджет 2019 року по кожному місту та територіальній громаді.

влада, ОДА, транспорт, компенсації, Укрзалізниця

За темою:

  • В аварії під Полтавою загинув водій "BMW"
  • Влада Полтави відмовилася від пільговиків в електричках
  • На Полтавщині контролюють дотримання температурних обмежень руху
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.