ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 17.11


Полтава може придбати військові облігації

Полтавська міська рада планує закупити на 90-120 мільйонів гривень вільних залишкових коштів у бюджеті військові облігації, щоби підтримати армію.

 

Це рішення пропонуватимуть ухвалити депутатам міської ради, повідомив 17 листопада міський голова Полтави Олександр Мамай.

Вільний залишок коштів у бюджеті планують витратити на придбання військових облігацій на 3 або 6 місяців. Йдеться про цінні папери, що випускає держава під час воєнного стану для підтримки економіки України та Збройних Сил.

"Ці кошти вільні  і лежать на рахунку. Їх буде приблизно 100 млн грн і ми на них хочемо купити військові облігації. Відсотки йтимуть на громаду, а ці кошти ми купимо 3 або 6-місячні облігації. Як правило, ці кошти витрачаються після квітня-травня, поки проєкти для громади зроблять і  погода дозволить почати роботи. До квітня, на 4 місяці, можемо викупити військові облігації", – вважає Мамай.

Військові облігації є різновидом облігацій внутрішньої державної позики. Ними опікується Міністерство фінансів України. Військові облігації розміщуються на внутрішньому ринку державних цінних паперів України, повідомляє Зміст.

Кошти від розміщення держава спрямовуватиме на фінансування війська та потреб країни в умовах воєнного стану. При цьому держава гарантує власникам військових облігацій виплату їхньої вартості та доходу згідно з умовами в розміщення облігацій. Придбати облігації можуть і полтавці, віднедавна це доступно у "Дії". 

Вартість однієї – від 900 гривень. Вони різняться за:

  • датами виплат – на строк до 1,5 року;
  • відсотками доходу – від 11 до 16 відсотків річних;
  • назвами на честь тимчасово окупованих міст та територій – Херсон, Мелітополь, Маріуполь, Крим тощо. 
влада, гроші, війна, облігації, бюджет

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.