ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 08.05


Полтава опинилася на межі транспортного колапсу

Полтавські перевізники відсьогодні планували зупинити рух приватного громадського транспорту, вимагаючи від міської влади збільшити неретабельний, на їхню думку, тариф на перевезення пасажирів. Чиновникам вдалося відтермінувати ймовірний колапс. Та чи надовго?

 

На ранковому засіданні виконкому міськради 8 травня Олексій Чепурко анонсував майбутню зустріч із представниками перевізників для обговорення питання збільшення тарифу на перевезення пасажирів, інформує Трибуна.

— У нас на п’ятницю планується депутатська комісія під головуванням Дмитра Сенчаковича (з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму — ред.). Одним із питань є транспортні проблеми. Приватні перевізники та "Полтаваелектроавтотранс" будуть наводити свої розрахунки. Оскільки рішення приймають члени виконкому, то я запрошую всіх взяти участь у засіданні комісії, — повідомив профільний заступник міського голови.

Чепурко зазначив, що зранку мав розмову з перевізниками, які планували зупинити транспорт вже сьогодні за напрямками: Вороніна, Івонченці, Яківці, Рибці. Перевізники після перемовин погодились продовжити перевезення напередодні свят. Проте чи надовго — невідомо.

Зазначимо, суперечки про необхідність підвищення тарифу тривають у Полтаві вже другий рік. Секретар міськради Олександр Шамота відстоює наявний тариф у чотири гривні, тоді як профільний заступник та перевізники наводять розрахунки збитковості цього тарифу, пропонуючи його збільшення.

— Зараз ми заново проводимо процедуру, аби ні в кого не було спокус оскаржувати рішення через суд. Але я хотів би, аби ми всі відповідально поставились до ситуації. Популізм — це добре, політичний — ще краще, але ми повинні забезпечити наших мешканців нормальним громадським транспортом, — говорить Олексій Чепурко.

Коментуючи проблему, заступник міського голови вкотре наголосив на нерентабельності нинішнього тарифу.

— Всі перевізники в Україні говорять про те, що 4 — це не вигідно. В інших обласних центрах тариф починається від 6 грн. Для перевізників, звісно, чим більше — тим краще. Зараз варіант у 5 грн вже не влаштовує. В п’ятницю ми розглядатимемо всі розрахунки, і сподіваюсь, що дійдемо згоди. Рішення потрібно було прийняти ще у лютому.

Також профільний заступник розповів, що один із найбільших перевізників сьогодні написав заяву про відмову від маршруту. За його словами, перевізники вже продали більше 25 одиниць техніки в інші міста. На думку Олексія Чепурка, цей процес неминуче призведе до транспортного колапсу у Полтаві. 

Відповідно до планів влади, тариф збільшать до 26-го червня, проте перевізники заявляють, що так довго не чекатимуть.

проблема, транспорт, влада, тариф, перевізники

За темою:

  • У Полтаві відкрили кримінальне впровадження щодо недороблених зупинок
  • Автомобіль швидкої допомоги зіткнувся з легковиком, яким керував неповнолітній 
  • Автотроща на Полтавщині: легковий автомобіль зіткнувся з вантажівкою
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.