ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 21.01


Полтава просить у ЄС понад два мільйони євро на ремонт аварійного моста

Міський і державний бюджет не мають коштів на реконструкцію 70-річного мосту через Ворсклу, який веде на Південний вокзал. Тому влада Полтави розраховує на підтримку ЄС.

 

На початку грудня 2023 року в столицю Австрії — Відень — на форум Асамблеї європейських регіонів поїхала полтавська делегація. Асамблея — це майданчик, де українські міста можуть розповісти про свої проекти і зацікавити європейський бізнес. Полтавська делегація представила кілька різних проектів, серед них і реставрацію мосту біля Південного вокзалу. Про це повідомляє Полтавщина.

Міст через Ворсклу на вулиці Миру, який веде до залізничного вокзалу "Полтава Південна", був збудований у 1954 році. Востаннє його ремонтували ще за радянських часів. Із часом опалубки, які захищали опори, згнили, а паводки вимили з-під них ґрунт. У 2019 році було прийнято рішення про обмеження руху мостом залізничного та важкого автомобільного транспорту: швидкість не має перевищувати 40 км/код, а вага має бути меншою за 40 тонн.

Протягом 2020-2022 років місто замовило різної документації на 2,2 млн грн, щоби почати оновлення ремонт мосту. Допомогти профінансувати реставрацію могла держава, а виконати капремонт — турецька компанія Onur. Проте, до робіт справа не дійшла, бо почалася повномасштабна війна.

Полтавська делегація, яку представляють працівники Інституту розвитку міста і депутатка Оксана Деркач, намагається зацікавити цим проектом європейців. На укріплення опалубки, бетонування, асфальтування, облаштування пішохідної частини наразі необхідно 2,1 млн євро, або 85 млн грн. Площа забудови — понад 3 тис. м², довжина мосту 144 м.

Нагадаємо, що Полтава просить у країн ЄС кошти на різні проекти: 100 млн євро на будівництво житла для переселенців у мікрорайоні Лазурний, 5 млн євро на будівництво реабілітаційного центру для військових, 6,5 млн євро на ремонт НВК № 16 та школи № 9.

Фінансування цих проєктів може відбутися в рамках 4-річної програми підтримки України Євросоюзом, яка передбачає виділення 50 млрд євро допомоги.

гроші, допомога, ЄС, міст, влада

За темою:

  • Із березня завдяки індексації підвищилися пенсії 
  • На Полтавщині придбали модульні укриття за завищеною ціною
  • Хто з українських зірок брав кредит?
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.