ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 23.05


Полтава стане містом проведення дитячого кінофестивалю

Із 28 травня по 6 червня за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Дитячого фонду ООН UNICEF відбудеться щорічний міжнародний фестиваль кіномистецтва для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест".

Фестиваль цьогоріч об'єднає до 20 міст України, серед яких і Полтава.

До конкурсної програми 8-го Міжнародного кінофестивалю для дітей і підлітків Чілдрен Кінофест, який цьогоріч відбудеться в гібридному форматі, традиційно увійшли сім фільмів.

Чілдрен Кінофест – фестиваль, який вісім років поспіль безкоштовно знайомить українських дітей з найновішими європейськими стрічками та світовою кінокласикою. У 2021 році подія відбудеться в гібридному форматі: частина фільмів буде показана в кінотеатрах з 28 травня до 2 червня (перелік кінотеатрів буде оголошено пізніше), частина – онлайн із 28 травня до 6 червня на сайті online.childrenkinofest.com.

Із семи фільмів конкурсної програми аудиторія обере переможця – після перегляду фільмів глядачам буде запропоновано оцінити свої враження.

Фільмом-відкриттям Чілдрен Кінофесту в кінотеатрах стане фантастична анімаційна стрічка Анатолія Лавренішина "Віктор Робот", яка в цьогорічній конкурсній програмі представляє Україну. Картина вже відзначена Призом глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю та Премією "Кіноколо". Події фільму розгортаються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає.

У кінотеатрах будуть продемонстровані ще три картини з конкурсної програми. Серед них – відзначена Баварською та Німецькою кінопреміями родинна історична драма "Як Гітлер вкрав рожевого кролика". У стрічці йдеться про дев'ятирічну дівчинку, родина якої змушена тікати з рідної Німеччини після приходу до влади нацистів. 

Французько-бельгійський фільм "Полі" розповість про пригоди двох друзів – дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі. У справжню кіноподорож Данією відправить глядачів комедія "Хлопчик-гусак", найкраща дитяча стрічка 2020 року за версією Данської кіноакадемії.

Ще три фільми конкурсної програми будуть продемонстровані онлайн: нідерландська сімейна комедія "Джекі та Опієн", норвезька пригодницька документальна картина "Арктичні верблюди" та шведська фантастична стрічка "Самі в космосі".

На ретроспективному показі, який проходитиме в кінотеатрах та онлайн, глядачам фестивалю продемонструють пригодницький анімаційний фільм "Лисенятко Вук". Угорська стрічка, знята за мотивами дитячих оповідань Іштвана Фекете, побачила світ у 1981-му, а цього року відзначає своє 40-річчя. Саме Вук став натхненням для іміджу цьогорічного Чілдрен Кінофесту.

Онлайн буде продемонстровано фільм-закриття фестивалю – українську фантастичну пригодницьку стрічку "Фокстер & Макс" Анатолія Матешка, яка є минулорічним переможцем Чілдрен Кінофесту. Головний герой фільму, дванадцятилітній школяр Макс знаходить балончик з нанофарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано малюнок оживає та перетворюється на пса-наноробота з суперможливостями...

У межах Чілдрен Кінофесту також буде показано (в кінотеатрах і онлайн) двадцять стрічок-фіналістів 5-го конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми. За традицією, переможців визначить журі українських кінематографістів. Фіналістів буде оголошено 19 травня.

 — Я дуже радий, що в цьому році ми зможемо хоча би частково показувати фільми в кінотеатрах, і дуже сподіваюсь, що вже найближчим часом темні зали та великі екрани повернуться до нашого щоденного життя. Як і завжди, ми відібрали фільми для дітей та підлітків від 4 до 13 років, але закликаємо долучатися до переглядів цілими родинами, адже головною місією нашого фестивалю є розвиток якісного сімейного дозвілля. Цьогорічна програма насичена фантастичними пригодами, справжньою дружбою, спілкуванням з тваринами та навколишнім світом, але моєю улюбленою програмою є конкурс дитячих робіт, оскільки саме в ній ми можемо побачити перші роботи майбутніх зірок українського кіно, – сказав Ілля Дядик, програмний директор кінофестивалю.

Почесною амбасадоркою фестивалю у 2021 році стала співачка й авторка пісень Христина Соловій.

культура, мистецтво, кіно, діти, кінофестиваль

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.