ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 03.05


Полтава зекономила на дорогах десятки мільйонів

Порівняння витрат на утримання доріг у Полтаві за січень-квітень (починаючи з 2018 року) доводить, що нині, під час війни, громада почала економити на своєму найдорожчому підряді.

 

У 2021 році утримання вулиць Полтавської громади коштувало у середньому 471 тисячу гривень на день, а за останні шість років місто віддало за це харківським підрядникам 750 млн грн, інформує Полтавщина.

Нещодавно міська влада повідомила про те, що державне казначейство не пропускає платежі підряднику "ДБК Квант". Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін заперечив цю інформацію: обласна влада не має повноважень гальмувати платежі за утримання вулиць, бо це не капітальні витрати. Однак, за його словами, щодо цього підряду дійсно є питання, адже актами "закриваються" великі суми, а виконаних робіт не видно.

Якщо говорити тільки мовою цифр, то видатки з міського бюджету на послугу з утримання вулиць у порівнянні з минулими роками істотно зменшилися. Наприклад, використавши дані порталу публічних фінансів та порахувавши видатки за перші чотири місяці з початку року (станом на 2 травня), журналісти видання отримали наступні суми:

2018 рік — 28 млн грн,
2019 рік — 67 млн грн,
2020 рік — 51 млн грн,
2021 рік — 56 млн грн,
2022 рік — 30 млн грн.

Для порівняння, в останній тиждень квітня 2022 року харківському підряднику перерахували 3,2 млн грн. Це на порядок менше, ніж аналогічні квітневі проплати минулих років.

Отже, маємо загальну економію у 20-35 млн грн у порівнянні з піковими 2019-2021 роками. Причини таких реалій можуть полягати у тому, що минула зима не була надто сніжною. Крім того, наразі не проводяться закупівлі піску та протиожеледної суміші, якими у минулому влада пояснювала великі витрати на утримання доріг весною та влітку.

А якщо вірити інформації міської влади про гальмування платежів, то маємо комплекс причин, чому Полтава почала економити на найдорожчому підряді.

влада, гроші, міськрада, дороги

За темою:

  • Мамай витрачав бюджетні кошти на прибирання власного маєтку
  • Родинам загиблих в "Амсторі" влада Кременчука виплатить по 50 тисяч гривень
  • Навчання: у районі Миргорода лунають вибухи
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.