ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 28.01


"Полтаваобленерго" позбавляє мешканців Полтавщини світла

З різних куточків Полтавської області надходить інформація про неправомірні дії щодо громад: у них забирають вуличне освітлення, якщо ті не будуть сплачувати за стовпи.

Громади змушують платити за електроопори, інакше на вулицях буде пітьма, пише Коло.

Раніше чотири громади зіткнулись зі свавіллям «Полтаваобленерго» —  Глобинська, Градизька, Шишацька, Зіньківська.

У інших також намагаються забрати вуличне освітлення.

Я знаю, що така ситуація спіткала й Котелевську, Оржицьку, Ланнівську, Лохвицьку, Сенчанську, Сергіївську, Чутівську, Опішнянську, Заводську, Зіньківську, Глобинську, Мартинівську і ніби Гадяцьку громади, – повідомила Галина Безносик, виконавча директорка Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України.

Про листи, тиск і наміри відключення вуличного освітлення в населених пунктах нашому виданню підтвердили голови громад Людмила Милашевич (Семенівська громада) та Ігор Лідовий (Сергіївська).

Зіньків заявив про тиск від «Полтаваобленерго».

Народна депутатка з Лубен Анастасія Ляшенко написала, що п’ять громад з різних районів Полтавської області звернулися до неї лише протягом останнього тижня з приводу проблеми, яка може виникнути у зв’язку з відключенням вуличного освітлення.

– «Полтаваобленерго» вимагає в органів місцевого самоврядування платити за використання опор для підвісу на них вуличного освітлення та розміщення світильників. Спочатку вони розіслали пропозиції укласти договір на доступ до стовпа, який, власне, і передбачає плату за використання електроопор. Після того, коли громади цього не поспішали зробити, ОМС (органи місцевого самоврядування) отримали попередження про відключення вуличного освітлення, – пише Ляшенко.

 

Натомість обленерго не сплачує за оренду земельних ділянок під опорами та трансформаторними станціями, які розташовані на землях комунальної власності.

– Рекомендую місцевим громадам, перше, провести інвентаризацію усіх опор і мереж. Все, що виявиться не підтвердженим документально, взяти на баланс громади відповідно до процедури безгосподарного майна або демонтовано згідно зі законодавством. За результатами інвентаризації направити «Полтаваобленерго» зустрічну вимогу – укласти договір на оренду землі під опорами, трансформаторними підстанціями і лініями електропередач (бо це охоронні зони і під ними нічого не можна розміщувати), підкріплене рішенням сесії чи виконавчого комітету, – резюмувала народна депутатка.

 

 

 

 

 

Листи почали надходити минулого тижня. 

В АТ «Полтаваобленерго» такі дії та документи досі не коментують.

Полтаваобленерго, відключення

За темою:

  • На кількох полтавських вулицях тимчасово не буде електропостачання 
  • На Полтавщині застосують графік погодинних відключень електроенергії
  • На Полтавщині 20 лютого не вимикатимуть електроенергію
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.