ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:02 26.01


"Полтаваобленерго" програло суд антимонопольникам

Енергетики заперечували проти позиції полтавських антимонопольників, яким не сподобалося обґрунтування тарифів компанії на гарячу воду для лівобережної частини Кременчука.

25 січня в Харківському апеляційному господарському суді розглядалася справа ПАТ "Полтаваобленерго" проти Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо визнання недійсним рішення суду нижчої інстанції. Справа у тому, що енергетики заперечували проти позиції полтавських антимонопольників, яким не сподобалося обґрунтування тарифів компанії на гарячу воду для лівобережної частини Кременчука (теплоносій подається від Кременчуцької ТЕЦ, яка входить до складу компанії на правах оренди).

Так, ще у березні минулого року обленерго включило витрати з періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку гарячої води (у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, пломбування, розпломбування) у розрахунки тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води населенню. Затвердити їх у НКРКУ вони не встигли через позицію АМКУ. На думку антимонопольників, отримані розрахунки були необґрунтованими і порушували законодавство.

Керівник ПТВ АМКУ Володимир Оніщенко зазначив:

Як можна брати оплату за послуги, які не надаються? Суб’єкт господарювання, подаючи розрахунки, знав точну кількість громадян, які користуються гарячою водою за нормами споживання, а не за показами лічильника. Чому ці люди мають платити за процедури з приладами обліку, яких у них немає? Натомість можу навести приклад Гадяча. Там виробниче управління ЖКГ міськвиконкому заклало у свій тариф повірку лічильників, але одночасно при цьому зробило перерахунок тим споживачам, квартири яких не обладнанні ними.

У прес-службі ПАТ "Полтаваобленерго" коментувати ситуацію відмовилися, але зазначили, що компанія виконує всі рішення суду.

Станом на 1 квітня 2015 року "Полтаваобленерго" мало 35035 споживачів у підконтрольній компанії частині Кременчука, в яких не було квартирних засобів обрахунку гарячої води. За підрахунками АМКУ до кінця минулого року "неправомірна вигода" компанії із цих людей у зв’язку із закладанням в тариф повірки лічильників, яких в них немає, могла скласти понад 420 тис. грн. За це зловживання монопольним становищем, обленерго оштрафували на 68 тис. грн. А разом із ним, до речі, – інші підприємства за аналогічні порушення, такі як ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго", КВП "Комсомольськтеплоенерго" і КП "Теплоенерго", яке діє на правобережній частині Кременчука.

Загалом вартість повірки лічильників та всі процедури, з цим пов’язані, мають відбуватися за рахунок надавачів послуг згідно із ст.17 ЗУ "Про метрологію та метрологічну діяльність".

Анна СОЛТОВСЬКА

Полтаваобленерго, суд, Антимонопольний, Оніщенко

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.