ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:33 08.02


"Полтававодоканал" брав більше грошей із мешканців гуртожитку, аніж мав

"Полтававодоканал" брав подвійну плату з мешканців одного гуртожитка і за холодну воду, і за воду, яку підігріває та продає інше підприємство. Підприємство отримає штраф.

Полтавське відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) порушило справу проти "Полтававодоканалу" за зловживання монопольним становищем. Вони нібито нараховували гроші за споживання води за більшими нормами на особу, аніж мали.

Річ у тім, що з 1 липня 2014 року діяльність водоканалів і теплоенерго розділили. Так, до цього часу водоканали України надавали споживачам холодну і гарячу воду та займалися водовідведенням, а теплоенерго відповідали за тепло в оселях під час опалювального сезону та підігрівали гарячу воду у випадках її централізованого постачання.

Але Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вирішила, що теплоенерго мають купувати холодну воду у водоканалів, підігрівати її та продавати споживачам кінцевий продукт – гарячу воду. Також разом із реформою подорожчали самі комунальні послуги, про які йдеться. Але норми споживання для тих, у кого немає лічильників, залишилися старі.

Так, ще 28 грудня 2012 року було прийняте рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради №354 "Про затвердження нормативів питного водопостачання та норм питомого водоспоживання населенням міста". Відповідно до нього, зокрема, передбачені нормативи для мешканців гуртожитків із загальними душовими. На одного такого жителя припадає 150 літрів води на добу – 90 літрів холодної та 60 літрів гарячої.

"Полтававодоканал"з 1 липня 2014 року по сьогодні розраховував норму споживання для мешканців гуртожитків із загальними душовими, виходячи із показника 150 л холодної води для особи на добу, а не 90. Таким чином споживачі, які не мають квартирних засобів обліку, сплачували за завищений обсяг наданих послуг із централізованого водопостачання. Сьогодні ми розслідуємо цю справу, а також шукаємо аналогічні водоканали в області, які могли допустити аналогічне порушення,

- зазначив керівник Полтавського відділення АМКУ Володимир Оніщенко.

Виходить, що передавши свої функції із постачання підігрітої води до теплоенергетиків, "Полтававодоканал" "забув" виключити із своїх розрахунків для деяких категорій споживачів без лічильників холодну воду, яку в якості гарячої тепер постачає споживачам "Полтаватеплоенерго".

Але отримати коментар у представників "Полтававодоканалу" ми не змогли: його прес-секретар у відрядженні, а керівник – у відпустці.

Анна СОЛТОВСЬКА

Водоканал, АМКУ, монополія, антимонопольний, штраф, справа, гуртожитки, вода

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.