ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 13.07


"Полтававодоканал" два роки незаконно стягував зі споживачів гроші за пломбування лічильника

Територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало обласному КП "Полтававодоканал" припинити брати зі споживачів плату за опломбування лічильників води.

Через надання цієї послуги, підприємство має здійснити перерахунки для населення за період з 31 серпня 2015 року до сьогодні. Тервідділення АМКУ веде справу щодо порушення законодавства з боку працівників підприємства  "Полтававодоканал".

Йдеться про стягнення з населення плати за опломбування лічильників води.

За інформацією "Полтававодоканалу", лічильник приймається на абонентський облік після його опломбування. Для цього споживачу необхідно подати письмову заяву за спеціальною формою, до якої додається квитанція про сплату послуги з "виходу спеціаліста" у розмірі 27,84 грн.

Роботи з опломбування засобів обліку води виконуються слюсарями-сантехніками або техніками підприємства та оформлюються відповідним актом.

Як розповів голова обласного тервідідлення АМКУ Володимир Оніщенко, на "Полтававодоканалі" під виглядом надання населенню послуги "вихід спеціаліста" фактично виконували роботи з опломбування лічильників.

При цьому стягуючи з людей гроші.

На підприємстві пояснили, що ця оплата береться при здійсненні виклику спеціаліста за заявою споживача. Зокрема, у випадку позапланової повірки засобу обліку холодної води. Тобто, опломбування лічильника холодної води після проведення його повірки, Також гроші ці стягуються в разі встановлення нових лічильників у споживачів, котрі не перебували на абонентському обліку водоканалу. Втім, оплата за опломбування місць встановлення лічильників холодної води населенню чинними нормативно-правовими актами не передбачена. Таким чином, стягнення  зі споживачів такого платежу — неправомірне.

— пояснив Володимир Оніщенко.

За умов існування конкуренції на ринках централізованого постачання холодної води та водовідведення споживач мав би змогу відмовитись від оплати робіт з опломбування лічильника і звернутись до іншого суб’єкта господарювання.

Але в даному випадку конкуренція відсутня і підприємство зловживає монопольним становищем, повідомила прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ.

Полтававодоканал, зловживання, АМКУ

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.