ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 13.07


"Полтававодоканал" та "Полтаватеплоенерго" можуть передати до міської комунвласності

Обласні комунальні підприємства "Полтававодоканал" та "Полтаватеплоенерго" хочуть передати у міську комунальну власність Полтави.

Про це йшлося на засіданні постійної комісії Полтавської облради з питань житлово-комунального господарства.

Так, облдержадміністрації рекомендовано звернутися з клопотанням до органів місцевого самоврядування щодо прийняття у комунальну власність двох підприємств.

Зокрема, розглянули звернення депутатів обласної ради Ігоря Горжія та Валерія Прядка про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Полтави ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», повідомляє прес-служба установи.

Питання мають винести на сесію обласної ради і затвердити.

Зауважимо, передача цих підприємств місту, дозволить зменшити тарифи для населення, залучити зовнішніх кредиторів та у разі чого нести персональну політичну відповідальність за кризу підприємств.

Раніше заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ Олексій Чепурко, наголошував, що ані міського, ані обласного бюджету не вистачить для повноцінного обслуговування підприємств. Єдиний можливий варіант – залучення зовнішніх кредиторів, наприклад, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Але, як зауважив Чепурко, банки відмовляються надавати кредити цим КП, оскільки не розуміють, як вони можуть перебувати у власності облради, коли обслуговують місто.

Як пише ЗМІСТ, складність ситуації з «Полтававодоканалом» і «Полтаватеплоенерго» полягає в тому, що підприємства більше ніж на 90% обслуговують потреби Полтави, але перебувають на балансі області.

Тому, коли заходить питання про виділення коштів на ремонт, наприклад, колекторів, міська влада «киває» на обласну й навпаки. Здебільшого сходяться на позиції співфінансування – 50/50.

 

комуналка, тариф, передача підприємств

За темою:

  • У Кременчуці на 20% зросли тарифи на воду і каналізацію
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.