ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 02.02


Полтавці долучилися до акції проти дискримінації замісної терапії

У Полтаві семеро людей долучилися до всеукраїнської акції проти дискримінації замісної терапії для наркозалежних. Із плакатами, та без скандування гасел учасники зібралися біля обласного управління поліції.

Активісти поспілкувалися із правоохоронцями. Так вони хотіли показати свій протест щодо переслідувань поліцією медичних закладів у Харкові, розповіла організаторка акції Яніна Стемковська, повідомляє Суспільне Полтава.

"Останньою краплею цього стали події у Харкові, де більш ніж тисяча пацієнтів замісної підтримувальної терапії залишилася без життєво важливих для них препаратів, які вони потребують. У семи клініках проведено обшуки, вилучені препарати, вся документація, незаконним чином отримали персональні та медичні дані у людей, які за законом не підлягають розголошенню", – розповіла організаторка акції Яніна Стемковська.

"Я також людина, яка живе з наркозалежністю з 1995 року. Наразі я у ремісії, але деякі люди з різних причин не можуть припинити вживати психоактивні речовини. І саме для них працює державна програма замісної підтримувальної терапії, де вони лікуються від цієї страшної хвороби, налагоджують соціум, слідкують за своїм здоров’ям, перестають розповсюджувати такі хвороби, як ВІЛ/СНІД, гепатит", – розповів учасник акції Сергій Гапоненко.

Нагадаємо, замісна підтримувальна терапія – це спосіб лікування людей із психічними та поведінковими розладами через вживання наркотиків – опіоїдів.

За інформацією Центру громадського здоров'я, в Україні програму замісної терапії впроваджують із 2004, а з 2017 її повністю фінансує держава.

акція, наркозалежні

За темою:

  • Полтавки провели жіночий марш
  • Полтавці вирішили підтримати засудженого Стерненка
  • У Полтаві відбувається акція "Кохання поза часом"
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.