ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 09.11


Полтавці долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національої єдності

9 листопада полтавці взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

XVIII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності полтавці писали в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара. Як розповіла завідувачка відділу соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва Наталія Рисенко, така акція відбувається в бібліотеці п'ятий рік поспіль і стала доброю традицією. Цьогоріч до написання радіодиктанту долучилися учні 7-9 класів полтавських шкіл номер 33, 34, 18 та 13.

Я класний керівник 7-б класу, з яким ми сьогодні вдруге завітали на написання національного радіодиктанту єдності до цієї бібліотеки. На мою думку, цьогоріч диктант був легший, ніж минулорічний. Але колоритніший – текст спрямований більше на національний здобуток нашої держави

– вважає вчителька української мови і літератури полтавської гімназії №13 Вікторія Манюненко.

Цього року разом з учнями писати диктант єдності прийшли й батьки. Наприклад, Олександр Дорошенко прийшов зі своїм сином. Чоловік розповів, що хотів спробувати свої сили, адже часто доводиться по роботі писати українською мовою, але скучив по диктантах. І в підсумку отримав справжнє задоволення від тексту, який скоріше був дуже цікавий, ніж складний. Його сину, 11-річному Андрію, текст також не видався складний, хоча над розділовими знаками довелося серйозно роздумувати. Хлопець гордий, що писав нинішній диктант разом з батьком.

Для написання радіодиктанту зібралися аж в трьох залах бібліотеки – й то ледь знайшли місце для всіх охочих. Бібліотекарі, що теж долучилися до акції, писали диктант на робочих місцях – за реєстраційними стійками.

Коли диктант пишуть в школах чи на іспитах, головне – грамотність і відсутність помилок. Але сьогодні ця акція має іншу мету – найголовніше згуртуватися тим, хто знає і шанує українську мову. Приємно, що кількість людей, які 9 листопада беруть участь у написанні диктанту єдності, щороку збільшується

– розповіла бібліотекар Вікторія Піскова.

Цього року радіодиктант мав назву "Крила України" і розповідав про видатних українців, які разом здійснюють, здавалося б, нездійсненні мрії. Традиційно, текст підготував і прочитав в ефірі доцент Київського університету імені Грінченка мовознавець Олександр Авраменко.

радіодиктант, мова, писемність

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.