ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 14.10


Полтавці готуються обирати нову владу на місцях

Особливістю нинішніх місцевих виборів 25 жовтня є те, що від них залежить майбутнє адміністративно-територіальної реформи, децентралізації, фінансових та політичних стосунків місцевої та державної влад.

25 жовтня полтавці обиратимуть нову владу на місцях. Це особливо важливо, бо місцеві вибори часто значно більше впливають на життя людей.

Як зазначають в Центрі спільних дій,  на Полтавщині обиратимуть 84 депутати до Полтавської обласної ради, 172 депутати в чотири районні ради та 472 депутати рад громад і 60 голів рад ОТГ.

Зокрема, до Полтавської та Кременчуцької міськрад обиратимемо по 42 депутати, до Лубенської міської ради – 38, а до Горішньоплавнівської міської ради – 34 депутати.

Нагадаємо, цього року вибори відбуватимуться за новим Виборчим кодексом, що враховує нову територіальну основу України. Під час виборів буде врахований кількісний аспект – залежно від кількості виборців у громаді виборчий процес матиме особливості.

У територіальних громадах з кількістю виборців у 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

В бюлетенях будуть вказані не лише партії, але і список кандидатів від кожної політсили, за яких також можна віддати голос.

Ще одна особливість – запровадження гендерних квот: не менше 40% представників однієї статі в списку партії, тобто серед 5 кандидатів має бути щонайменше дві жінки.

Оголошення результатів має бути 3-6 листопада.

 

вибори, підготовка

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.