ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 24.06


Полтавці ініціювали створення стели памʼяті жертв Голодомору

У Полтаві місцеві жителі ініціювали створення стели памʼяті жертв Голодомору 1920-х, 30-х та 40-х років. Ідея - братів Олександра та Віталія Сорокових.

"Основна мета – звернути увагу людей на роки Голодомору. Товщина складає пʼять міліметрів. 2,30 на 1,10 м – довжина та ширина стели. А колоски – ковані. Вони анодовані, тобто іржі не буде", – розповіли брати Віталій та Олександр Сорокові.

Встановили стелу на перетині вулиць Європейська, Панаса Мирного та Кагамлика, поблизу з меморіальним каменем, а безпосередньо на нього вмонтують колоски.

На створення витратили 5 тисяч гривень. А 2019 року встановлення каменя та таблички обійшлося в 30 тисяч гривень.

Аби встановити стелу, потрібно розпорядження міської ради.

Це місце і визначили як меморіальний комплекс памʼяті жертв голодомору. Однак, аби тут щось зробити, потрібно змінити призначення земельної ділянки.

Це зроблять на сесії міської ради, що планують на липень.

"Тільки будуть зміни у генплані, ми відразу запускаємо проєкт по конкурсу всеукраїнському, закладаємо 200 тисяч. Той, хто отримає перше місце, починає вже робити проєкт. Однак, потрібні будуть кошти на сам проєкт і монтаж. Ми хочемо встигнути до виборів, аби влада не змінилася", – прокоментував депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук.

Поки ж проєкт створення меморіального комплексу проходить процес погодження, у Полтаві стоятимуть ось такі памʼятні знаки, повідомило PTV Полтавське Телебачення

 

історія, стела, пам’ять, Голодомор

За темою:

  • У Полтаві відбулась панахида за загиблими героями війни
  • У Полтаві презентували поштовий конверт до ювілею Самійла Величка
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.