ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 08.10


Полтавці масово збирають каштани на продаж

Розпочався сезон каштанів, полтавці часу дарма не гають, а збирають каштани, щоб тільки заробити лишню копійку. Бізнесмени ж наживаються як можуть, приймають каштани за мінімальну ціну.

  Каштани, які ростуть у Полтаві, називаються кінськими, вони не їстівні, бо гіркі на смак. Але їх використовують у медицині, повідомляє Полтавське ТБ.

Полтавець Сергій Антоненко також збирає каштани. Чоловік розповідає, найчастіше за цією справою бачить школярів та пенсіонерів.

Ціна 2,50 за кілограм доволі непогана. На пункті приймання умова одна – каштан має бути чистим.

"Далі приїжджають заготувачі, здаємо каштани їм, вони везуть на фабрики, де роблять ліки. Здають пенсіонери, діти, школярі й школи також збирають", – розповіла працівниця пункту приймання вторинної сировини Ольга Іванова.

Біля центрального ринку ціна нижча, й складає дві гривні за кілограм каштанів.
В аптеках продають ліки та мазі, що виготовлені на основі таких каштанів.

"Як венотонізуючі препарати, для зміцнення судин, для зменшення набряків. Але ж розумієте, його ж також треба виготовити, його треба екстрагувати, тобто проходить процес, за який треба теж платити", – розповіла провізор Людмила Бабінець.

"Куди їх використовують? В косметології, медицині. Ну зокрема це незамінних інгредієнтів в збереженні краси та молодості, тонусу шкіри. Засоби з каштаном тонізують, покращують мікроциркуляцію, зменшують застій крові. Я наголошую, що кінські каштани не їстівні", – сказала еколог Тетяна Мороз.

 А от малеча каштани використовує по-своєму. Їх збирають у парках, а потім роблять поробки.

"Гусениці, ведмеді, котики. Мені подобається їх склеювати, щось з них ліпити", – розповіла школярка Ліза Завакевич.

"Діти люблять природні матеріали, вони завжди запитують, а коли ми будемо робити з шишок, коли з жолудів. Каштани ми збирали у сонячному парку. Діти деякі самі приносять каштани у парках збирають. Це в нас сезонний декор", – сказала працівниця благодійної організації "Карітас" Вікторія Жиленко.

Їстівні каштани мають шкарлупу з великою кількістю дрібних колючок, натомість на шкарлупі кінського каштана менше коротких колючок. 

заготівля, каштан

За темою:

  • Полтавці знову можуть опинитися без гарячої води
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.