ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:08 12.08


Полтавці можуть побачити метеорний потік Персеїди

У ніч на 13 серпня на нічному небі земляни зможуть спостерігати красиве природне явище – метеорний потік Персеїди

За годину на Землю буде падати приблизно 50 метеорів Персеїди, передає Ukr.Media.
У нас зорепад почнеться о 22.00 і до світанку. Пік припадає саме на світанок.
В цьому році метеорний потік буде складніше побачити з-за яскравого місяця, яка заповнена на три чверті. У НАСА вважають, що в 2017 році шанси побачити метеорний потік знижуються вдвічі через яскраве місячне світло.
Щоб не пропустити метеорні явище, потрібно “захопити” очима якомога більший шматок неба. Найкраще вийти на вулицю і посидіти в темряві мінімум півгодини. За цей час очі адаптуються до темряви і ви зможете розглянути метеорний потік. В цьому році швидкість складе приблизно 50 метеорів на годину або один метеор в одну-дві хвилини.
“Падаючі зірки” – невеликі частинки міжпланетної речовини розмірами від піщинок до горошин. Вони входять у земну атмосферу на швидкості близько 60 кілометрів на секунду, і згораючи, залишають красивий яскравий слід.
Персеїди є одними з найбільш красивих і відомих метеорних дощів. Цей потік виникає, коли Земля входить в хмару пилу від хвоста комети Свіфта – Туттля. Назвою зорепад зобов’язаний сузір’ю Персея, звідки вилітають “зірки”.
Падають зовсім не зірки
Всі ми звикли загадувати бажання, коли “падає зірка”. Однак, падає зовсім не вона. Давні люди не знали будови неба і того, що в ньому багато інших тіл, крім зірок, планет, Місяця і Сонця. Тому люди думали, що падають саме зірки – ну не планети!
Насправді падають маленькі частинки комет діаметром близько 1 мм або більше, які з великою швидкістю вриваються в атмосферу Землі, чим і обумовлюється їх яскравість. Вони спалахують від тертя і повністю згорають в атмосфері. Деякі з таких тіл не встигають згоряти в атмосфері і падають на Землю, і тоді вони стають метеоритами. Метеори – досить часті гості на небі Землі. За добу в атмосфері Землі спалахує до 100 мільйонів метеорів яскравіше 5-ї зоряної величини.
метеорний потік Персеїди, зоряний дощ

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.