ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 21.10


Полтавці можуть розраховувати на збільшену компенсацію за прихисток переселенців

Щоб підтримати власників житла, держава компенсує їм витрати за комунальні послуги. До першого жовтня 2022 року – ця сума становила 450 грн на місяць за одну внутрішньо переміщену особу, наразі – мова йде про 900 грн.

Це питання регулюється Постановою Кабміну від 30.08.2022 р. № 977 «Деякі питання, пов’язані з компенсацією за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб».

Збільшення суми відбулося завдяки Меморандуму між Урядом і Товариством Червоного Хреста України щодо збільшення фінансування компенсації громадянам та організаціям на проживання ВПО. Про це повідомив Сергій Рибалко, радник із питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Полтавській області.

«З початку війни жителі Полтавської області активно надають житло для внутрішньо переміщених осіб. Так, наразі на порталі «Прихисток» наявно 1286 відповідних оголошень. Протягом вересня у Скороходівській громаді подано 797 заяв на компенсацію, у Шишацькій – 177, у Семенівській – 123, у Білоцерківській – близько 100, у Нехворощанській громаді надійшло 35 заяв. Взагалі, інформація щодо внутрішньо переміщених осіб дуже динамічна. Кількість людей змінюється щомісяця, так само як і кількість власників житла, які їм його надають. У той же час не всі переселенці скористалися зазначеною пропозицією, тому є потреба у більш широкій інформаційній кампанії», – підкреслив Сергій Рибалко.

Також, радник нагадав й про алгоритм дій щодо надання компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Так, за його словами, особи, які виявили бажання розмістити у своїх житлових приміщеннях ВПО, подають таку інформацію до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, відповідної військової адміністрації.

Також вони можуть внести відомості щодо таких приміщень, доступних для безоплатного розміщення у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до вебресурсу “Прихисток”.

допомога, переселенці, прихисток

За темою:

  • У Полтаві видають продуктові набори для переселенців
  • Червоний Хрест передав Полтаві понад триста складених ліжок 
  • Полтавці передали допомогу воїнам у Соледар: що відправили
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.