ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 12.08


Полтавці можуть спостерігати зорепад падаючих метеорів

12-13 серпня - пік зорепаду Персеїди - захоплюючого явища падаючих метеорів.

Насолоджуватися спогляданням зоряного дощу Персеїди найкраще в ніч з 12 на 13 серпня. Саме тоді очікується максимальна активність зорепаду – за годину цьогоріч можна буде спостерігати до 60 спалахів.

Як повідомляють в Meteorology and Climatology Department of TSNUK, перші «зірочки» Персеїди почали падати 17 липня. Триватиме метеорний потік до 24 серпня.

І хоча, якщо за сприятливої погоди спостерігати за зорепадом можливо протягом всієї ночі, найкраще все ж це робити в години перед світанком, адже саме тоді можна побачити найбільшу кількість метеорів. До речі, аби вгледіти «падаючі зірки» спеціальних пристосувань не потрібно, але бажано бути подалі від яскравих джерел світла, і дивитися необхідно на північний схід.

Довідка. Метеорний потік Персеїди – це найвідоміший зорепад, який відбувається щороку з боку сузір’я Персея з найвищою інтенсивністю у серпні. Найперша згадка про Персеїди датується 36 роком н. е. в китайському літописі. Утворюється метеорний потік Персеїди у результаті проходження Землі через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Туттля. Комета наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст Земля проходить щороку. Найдрібніші частинки, розміром з піщинку, згорають в земній атмосфері, утворюючи «зоряний дощ».

Нагадаємо, торік під час Персеїди можна було побачити  понад 190 метеорів на годину.

зорепад, астрономія

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.