ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 05.07


Полтавці можуть "сховатися" від податку на нерухомість

До 1 липня всі громадяни-платники податку на нерухомість повинні були отримати повідомлення-рішення про розмір нарахованого податку. Втім, у фіскалів ще немає даних про всі об'єкти нерухомості до 2013 року.

Нагадаємо, що немає інформації про квартири або будинки, зареєстровані до 2013 року — початку роботи державного електронного реєстру. 

Формально закон повинні виконувати всі, але податкові повідомлення отримують тільки ті, чия нерухомість потрапила в реєстр.

Адвокати кажуть, що формально фізичні особи не повинні самостійно підраховувати суму податку, за них це повинні зробити співробітники податкової.

За такою логікою, до 1 липня 2017 року власники квартир і будинків повинні були отримати такі повідомлення за місцем своєї реєстрації (прописки). У цих повідомленнях рішеннях, крім опису об'єкта вказується і сума податку, розрахована фіскалами. Тим, хто таке повідомлення не отримав, нічого платити не потрібно.

У всіх інших є 60 днів на сплату податку з моменту отримання повідомлення-рішення.

Якщо платник не згоден з розміром податку, підрахованого працівниками фіскальної служби, потрібно звернутися в місцеву податкову інспекцію з вимогою провести звірку розрахунків.

Як показує практика, в базах даних —  чимало помилок. Може бути неправильно вказана площа (тепер враховується не житлова, а загальна площа будівлі), або сума податку.

Якщо вдасться довести помилку, вам повинні перерахувати податок і видати нове податкове повідомлення-рішення. В іншому випадку є можливість оскаржити вже видане у вищій податкової або через суд.

У нас були клієнти, які отримували такі повідомлення і приходили до податкової. Розібралися і сплатили. Більше проблем у них не виникало ,

 — розповів адвокат Михайло Можаєв. З 2017 року розмір податкової ставки для нерухомості знизили вдвічі - до 1,5%, так як зросла в два рази мінімальна зарплата (щоб абсолютна величина податку не занадто збільшилася). Однак податок сплачується за попередній рік.

Отже, максимальна ставка податку може бути 3% від мінзарплати в 2016 році або 41,34 грн за кожен квадратний метр понад площі неоподатковуваної.

Нагадаємо, пільгова площа для квартир становить 60 кв. м, для будинків - 120 кв. м, а при одночасному володінні будинком і квартирою - 180 квадратів. Все, що вище -  підлягає оподаткуванню.

Якщо українець володіє більше ніж одним будинком або квартирою, то діють ті ж правила: підсумовується загальна площа всіх об'єктів і віднімається пільгова.

Юристи звертають увагу на той факт, що при здачі об'єкта в оренду (коли є офіційний договір і податкова дізнається про це) доведеться платити податок зі всієї площі, без урахування пільги. Теоретично є можливість не платити податок, якщо місцева влада не прийняли рішення про ставку податку на нерухомість. Згідно з роз'ясненнями УКРІНФОРМ, ставка податку в такому випадку буде дорівнює 0%.

А для кількох об'єктів, які знаходяться в різних регіонах країни, в алгоритмі при розрахунку податку враховується кожне рішення органу місцевого самоврядування, де знаходиться об'єкт оподаткування.

Нагадаємо також, що з 2015 року об'єктом оподаткування є будь-яка нерухомість, як житлова, так і нежитлова. До нежитловим об'єктів відносять господарські і допоміжні приміщення (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, льохи, навіси, котельні та ін.)

податок, нерухомість, гроші, закон

За темою:

  • У новобудовах Полтави зросли ціни на нерухомість
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.