17:54 09.11 1867
9 листопада Україна писала XVII Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності "Наша пісня". Участь в акції взяли і полтавці.
"Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета" — такий девіз цьогорічного Національного радіодиктанту.
Мета акції – не перевірка грамотності, а єднання
— зазначила координаторка акції, ведуча спецпроекту "XVII Радіодиктант національної єдності" Аліна Акуленко.
Кількість учасників Радіодиктанту національної єдності постійно зростає, а географія – поширюється. Листи надсилають не лише слухачі з усіх областей України, а й з-за кордону: Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Бельгії та інших країн. Це люди різного віку і різних професій: політики й активісти, школярі та студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Вік деяких учасників сягає 90 років.
У Полтаві радіодиктант писали в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва імені Олеся Гончара та в педагогічному університеті.
Студенти та викладачі Полтавського національного педагогічного університету писали диктант 17-й раз поспіль.
Хоча вперше писали його в травні 2001-го, вже 15 років Всеукраїнський радіодиктант проводять в листопаді, до Дня української писемності та мови.
Як би не ділилися території, нація залишається, допоки є те, що її об'єднує — національна мова
- зазначив ректор ПНПУ Микола Степаненко.
Цього року, як і завжди, аудиторія педагогічного інституту була заповнена вщент – Радіодиктант викликає високу цікавить серед майбутніх філологів та журналістів.
До слова, журналісти також долучилися до акції – представники радіо "Лтава" та наш журналіст писали його разом зі студентами.
Минулого року запросив генералів до диктанту - але вони не прийшли. Утім, сьогодні прийдуть - я писатиму диктант із ними
— пожартував ректор.
Текст для Радіодиктанту, за традицією, написав та прочитав в ефірі Олександр Авраменко - кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Київського університету імені Грінченка.
Цього року темою стала українська пісня. Текст, власне так і називався – "Наша пісня".
Це було, зазначають викладачі, не найважче завдання – навіть минулого року текст був помітно складніший.
Родзинкою цього тексту стало те, що він розповідає про український народ – передусім, співучий, а українська мова – мелодійна, одна з найкращих мов у світі. Текст був не дуже складний і я думаю, що наші студенти та журналісти, які до нас прийшли, написали його гарно
– вважає доцент кафедри української мови ПНПУ Тетяна Міколашина.
Ті, хто напише текст без помилок, будуть відзначені призами. Важлива умова – перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті.
Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001.
Результати будуть опубліковані згодом на сайті Українського радіо.
Ольга СТЕНЬКО
Полтавець отримав 13 років за вбивство у "Мирі"
11:30 11.01
В області задекларували понад 80 одиниць зброї
16:00 11.01