ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 17.10


Полтавці перетворюють опале листя на добриво

У Полтаві облаштували територію, куди масово звозять опале листя. Збирають його комунальники у міських парках та скверах: на спецмайданчику воно перегниватиме протягом двох років, щоб стати добривом.

Потім цим корисним органічним добривом підживлюватимуть квіти та дерева у місті.

На Соборному майдані у Полтаві комунальники спеціальним пилосмоком збирають опале листя: за день завантажують два причепи.

"До трактора приєднується мажара. Це такий збірник для листя. Прибиральники території вигрібають граблями опале листя з газону, збирають їх на такі купки, а потім приїжджає техніка. І таким чином збираємо лист", − каже працівниця підприємства "Декоративні культури" Ольга Діденко.

Збирали листя на трьох полтавських локаціях. За словами Ольги Діденко, у середньому в день вони можуть обслуговувати близько 4-х парків. Після того, як ця мажара повністю заповнюється листям, його перевозять на полігон комунального підприємства "Декоративні культури".

Там з цього листя роблять компост. Полігон комунальники облаштували тиждень тому. Його загальна площа – 800 квадратних метрів.

"Це привезена мажара з Каштанової алеї, тому тут переважно листя каштана. Бачите, тут сміття немає (пакетиків, целофану)", − розповів директор підприємства "Декоративні культури".

Листя висипають до ями, глибиною метр, де воно перегниватиме.

Листя, коли перебуває у компостній ямі, туди потрапляє волога, з’являються живі мікроорганізми, і через два роки це готове чудове добриво. 

Збирати листя у Полтаві почали від початку жовтня. Робитимуть це допоки не випаде перший сніг у 50 міських парках та скверах. Нині вже заготували близько 100 кубічних метрів листя – це майже 13 ось таких причепів, повідомляє Суспільне. Полтава.

листя, добриво

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.