ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:00 09.01


Під стінами прокуратури вимагали справедливого розслідування справи Артема Левченка. ФОТО

9 січня, одразу після похорону Артема Левченка, під стінами Полтавської обласної прокуратури відбулася громадська акція, під час якої офіційні представники прокуратури та нацполіції розповіли про стан розслідування трагічної ДТП.

Сьогодні одразу після похорону Артема Левченка під стінами Полтавської обласної прокуратури зібралася масова акція, на якій громадськість вимагала від прокуратури звіту про стан розслідування.

Активістка Наталія Рагозіна розповсюдила звернення від батьків Артема Левченка, в якому йде мова про те, що просто на місці ДТП були вчинені дії, спрямовані на приховування обставин пригоди та такі, які схожі на корупцію.  В цьому зверненні мати загиблого хлопця Наталія Левченко ставить 15 питань, які стосуються розслідування трагічної ДТП.

До полтавців вийшов заступник начальника Полтавського відділу поліції Віталій Ємець. Він повідомив, що було проведено рад слідчих дій та експертиз, Наталія Саєнко після вручення підозри перебуває у слідчого, звідки має направитися до Октябрьського районного суду міста Полтави, де для неї суд обере запобіжний захід. За словами Ємця, слідчі мали просити суд обрати утримання під вартою (але не так сталося, як гадалося).

Після наполегливих вимог учасників акції до мітингувальників вийшов і керівник Полтавської місцевої прокуратури Євген Асташкін. Він пояснив, що прокурор Тарас Турчин, який досить оперативно прибув 6 листопада на місце ДТП та був присутній під час огляду місця події, виконував його особисті розпорядження. Це було вчинено з метою простежити за збором доказової бази. І, на думку Асташкіна, результатом цього стало те, що жодного доказу не було втрачено. Стосовно відео з відеореєстратора прокурор заявив, що він не має доказів, що воно було стерте і що при цьому був присутній Турчин.

Також Євген Асташкін повідомив, що, окрім провадження за частиною другою статті 286, в якому оголошено про підозру Наталії Саєнко, відкрито кримінальне провадження за статтею 396 ККУ (приховування тяжкого або особливо тяжкого злочину).

 — Розслідування також буде здійснюватися відносно особи, яка вилучила відеореєстратор із автомобіля та працівників поліції, які за цим спостерігали та не запобігли цьому, – зазначив Асташкін.

Очевидно, мова йде про чоловіка, який прибув на місце ДТП та забрав із позашляховика відеореєстратор, який міг містити відомості про аварію. А також про патрульних поліцейських, які прибули на місце події та не запобігли незаконному вилученню речового доказу приватною особою.

Прокурор запевнив, що прокуратура проводить процесуальний супровід цієї справи буквально з першого дня, коли сталася ДТП.

Ще однією важливою заявою Євгена Асташкіна стало ствердження, що Артем точно перебував на пішохідному переході в момент скоєння ДТП. Але встановити обставини – чи йшов він пішки, чи їхав на велосипеді, є наразі головним завданням слідства. І це мають встановити додаткові експертизи – наприклад, експертиза слідів на одязі.

слідство, ДТП, смерть, поліція, прокуратура, скандал, аварія, трагедія, резонанс

За темою:

  • У Миргороді помер водій, який днями збив пішохідку
  • Поліція з’ясовує обставини загибелі 18-річної дівчини у Миргороді
  • У будинку загинула родина: поліція з’ясовує обставини трагедії
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.