ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 15.09


Полтавці підтримали Мінкульт щодо демонтажу російських пам’ятників у Полтаві

Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала полтавцям демонтувати російські імперські пам’ятники.

Зокрема, це стосується Монумента (колони) Слави, встановленого на честь 100-річчя “перемоги російської армії Петра I”, пам’ятника на місці відпочинку Петра, спорудженого у 1849 році на місці будинку козака Магденка, в якому після битви зупинявся російський цар та Пам’ятника славним захисникам Полтави і коменданту фортеці Олексію Келіну, встановленого у 1909 році на честь 200-річчя перемоги у Полтавській битві.

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін під час брифінгу 14 вересня повідомив, що наразі очікують надходження офіційних роз’яснень від представників Міністерства культури.

“Зрозуміло, що я патріот України, тому, коли йде війна із Росією, не буду підтримувати возвеличення будь-якої імперської події на території України. Експертна рада порадила занести ці об’єкти до музеїв, якщо вони мають культурну цінність. Вивчав це питання. Як тільки отримаємо документи, почнемо офіційно цим процесом займатися. Не все так просто. Ці об’єкти мають статус національних. Повинно бути наукове обґрунтування, чому саме ми робимо демонтаж. Також має бути науково-проєктна документація щодо демонтажу цих пам’яток, проєкт знесення. Плюс — це робиться за погодженням власника — Полтавської міської ради. Ми разом із Мінкультом, Полтавською міськрадою та обласною адміністрацією будемо займатися цим питанням”, – розповів Дмитро Лунін.

Начальник ОВА також зазначив, що крім знесення пам’ятників потрібно визначити, що буде на тому місці.

Якщо ми пам’ятник Слави зносимо, то не може там бути просто клумба. Треба одразу прийняти рішення, що ми там будуємо. Я впевнений, що треба наших героїв і нашу визвольну боротьбу возвеличувати. У нас дуже багато героїв і подій, на які треба звертати увагу. Наприклад, у грудні у нас 300-річчя Григорія Сковороди та Паїсія Величковського. Це видатні постаті для Полтавщини. Маємо вшановувати своїх героїв”, – додав Дмитро Лунін.

 

пам'ятник, десуфікація

За темою:

  • Полтавці влаштували акцію у пам’ять про загиблих під час війни дітей
  • "Битва на Ворсклі": у Полтаві встановять новий пам’ятний знак
  • У Мачухах відкрили Алею Слави Героїв
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.