ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 12.11


Полтавці після COVID-19 проходять реабілітацію

Понад 600 пацієнтів, які перехворіли на коронавірус з ускладненням, пройшли реабілітацію у 4-й лікарні Полтави цьогоріч. Її проходять у відділенні відновного лікування.

Про це повідомила Суспільному завідувачка відділення Елла Рижкова.

Так, 70-річна Анна Іванівна рік тому вдруге перехворіла на COVID-19. У відділенні відновлювального лікування четвертої лікарні Полтави жінка проходить реабілітацію після хвороби.

"Середньої важкості, не те, щоб тяжкий (перебіг хвороби – ред.). Я на кисні не була. Робили уколи і пігулки", — каже жителька Полтави Анна Сукач.

Через COVID-19, каже жінка, у неї почалися ускладнення.

"Головні болі, запаморочення, нестійка ходьба. Потім почало серце боліти. А найбільше дало на суглоби, болять всі суглоби, «розсипалась» зовсім", — додає Анна Сукач.

Люди, які мають ускладнення після COVID-19, у Полтаві проходять реабілітацію: як це відбувається

Пацієнтка на прийомі у лікаря. 

Ускладнення після COVID-19 мають понад 20% пацієнтів, каже психотерапевтка Ольга Дубина.

"Найчастіше скарги – це загальна хвороблива втома, астенія, апатія, це порушення сну. Це найчастіше, мабуть, серед звернень. І тривожний стан. Тривожний стан навіть до панічних атак доходить. І депресії також", — говорить психотерапевтка відділення відновлювального лікування 4-ї лікарні Полтави Ольга Дубина.

Від початку 2022-го року у відділенні реабілітацію пройшли понад 600 людей, які мають ускладнення після COVID-19, говорить Елла Рижкова

"У нас є мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Кожен фахівець у межах своєї компетенції складає індивідуальний реабілітаційний план. Цей план обговорюється на зборах бригади, узагальнюється, формується загальний план", — розповідає завідувачка відділення відновлювального лікування 4-ї лікарні Полтави Елла Рижкова.

Люди, які мають ускладнення після COVID-19, у Полтаві проходять реабілітацію: як це відбувається

Пацієнтка проходить реабіліацію. 

"Ми враховуємо вік, стать пацієнта, супутні захворювання. На даний момент з яким діагнозом прийшов. Велике значення для пацієнтів, які хворіють на легеневу інфекцію – це дихальні вправи. Дихальні гімнастики благотворно впливають на серцево-судинну систему, легеневу, покращується газообмін у легенях", — каже лікарка відділення відновлювального лікування 4-ї лікарні Полтави Вікторія Олійник.

Пройти реабілітацію у відділенні можуть усі, у кого є направлення від сімейного лікаря або окремого спеціаліста.

Полтавець Ігор Салфетніков виконує дихальні вправи. Чоловіка після коронавірусу на реабілітацію направив невролог.

"Я захворів ковідною інфекцією перший раз, може, більше року тому. Був достатньо тяжкий стан. У мене був сильний біль у м’язах, суглобах, головний біль жахливий, біль в очах і так далі. І потім я хворів 23 лютого, за день до початку повномасштабної війни. У мене залишився біль у м’язах, суглобах. Я став спостерігати, що в мене є запаморочення голови", — говорить Ігор Салфетніков, який проходить реабілітацію після COVID-19.

Люди, які мають ускладнення після COVID-19, у Полтаві проходять реабілітацію: як це відбувається

Пацієнти виконують вправи.

Окрім вправ, під час реабілітації можуть долучати ліки.

"Ми займаємося електролікуванням для відновлення порушених функцій нервів. Це методи електростимуляції, методи гальванізації, методи електромасажу м’язів, методи стимуляції нервів, для того, щоб повністю відновити їх функцію. Також ми використовуємо для цього і методи водолікування", — розповідає фізіотерапевтка відділення відновлювального лікування 4-ї лікарні Полтави Ірина Журавльова.

За словами Ірини Журавльової, реабілітація після COVID-19 триває від одного тижня до кількох місяців.

 

коронавірус, реабілітація

За темою:

  • Від коронавірусу днями померли троє полтавців
  • На Полтавщині зафіксували субваріант штаму коронавірусу "Дженні"
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.