ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 19.11


Полтавці планують реконструкцію Корпусного саду

Управлінню капітального будівництва планують дозволити за кошти бюджету Полтавської громади реконструювати парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Корпусний сад».

Про це сайту Zmist стало відомо з проєкту рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради.

У 2021 році затвердили програму ремонту та реконструкції парків, скверів і бульварів, яку розробило Управління житлово-комунального господарства. Загальний обсяг фінансування для реалізації програми становить 189,2 млн грн. Орієнтовно кожного року з бюджету виділятимуть:

  • 2021 рік – 65 млн грн;
  • 2022 рік – 63 млн грн;
  • 2023 рік – 61 млн 200 тис. грн.

У 2019 році УЖКГ замовило проєкт реконструкції за понад мільйон гривень. Згідно з цим проєктом планували оновити різні елементи інфраструктури парку, але Монумент Слави залишиться без змін. Також планують появу бігової доріжки та нове коло доріжок з-поміж висаджених квітів.

Восени німецький урбаніст Норберт Нойхауз оцінював Корпусний сад. Він вважає, що варто оновити лавки й для цього варто оголосити конкурс серед містян та обрати дизайн найкращих сучасних лавок, які запропонують. Також варто оновити плитку у Корпусному саду, але потрібно також враховувати для чого туди приходять люди.

У цьому парку часто займаються бігом. Тож в одній з частин можна облаштувати спортивний майданчик  для людей, які люблять спорт і приходять сюди саме за цим. Якщо ж у парку влаштовують дискотеки для людей похилого віку, то варто створити для цього умови. Наприклад, зручний танцювальний майданчик чи плитку тощо. Варіантів для покращення цього простору безліч, але треба розуміти для кого це варто робити.

Корпусний сад розташований у центрі міста та є одним із найвідвідуваніших. Тут налічується майже 70 видів дерев і кущів, є багато квітів. На сайті «Історія Полтави» йдеться, що до 1917 року простір мав назву Олександрівський сад, Корпусний сад.

 

Композиційним центром парку є споруджений у 1805-1811 роках монумент Слави, встановлений на честь перемоги російської армії над військами шведського короля Карла ХІІ в Полтавській битві.

У 1840 році навколо пам'ятника створили парк. Офіційно відкрили у 1909 році з нагоди святкування 200-річчя Полтавської битви. Тривалий час парк перебував у віданні Петровського Полтавського кадетського корпусу, тому його ще називали Корпусним. Ця назва неофіційно збереглася до наших днів.

благоустрій, реконструкція, Корпусний сад

За темою:

  • У Полтаві біля супермаркетів з’явилися неохайні торгові точки
  • У Полтаві відреставрували Білу альтанку та пам’ятника галушці
  • У Полтаві збудують два каркасних будинки для ВПО
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.