ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:27 13.09


Полтавську облраду просять створити програму підтримки онкохворих дітей

На сайті Полтавської обласної ради з'явилася петиція з проханням розглянути можливість створення цільової обласної програми підтримки онкохворих дітей на найближчі п'ять років (2018– 2022 роки).

Якщо петиція набере 1000 голосів полтавців, то обласна влада  розгляне питання про створення цільової програми для лікування онкохворих дітлахів, що дозволить хоча б частково покрити фінансувати їх лікування.

Чимало звернень до небайдужих про допомогу онкохворим дітям: листівки з проханням про посильну фінансову участь роздають прямо на вулицях, у магазинах біля кас стоять скриньки для збору коштів.  На рівні ж влади батьки хворих можуть розраховувати хіба на одноразові виплати з місцевих бюджетів невеликих сум, які не покривають і десятої частини потреби на лікування, яке зазвичай обраховується десятками тисяч євро чи доларів.

У 2016 році завершилася десятирічна державна програма «Онкологія». У Міністерстві охорони здоров’я заявляють, що хвилюватись не потрібно, і фінансування на лікування онкохворих збільшено з 397 млн грн в 2016 році до 445 млн грн у 2017 році. Але, за словами МОЗ, це покриває лише п’яту частину від потреби,

- йдеться у тексті петиції.

На Полтавщині близько 40 тисяч онкохворих, але серед програм по охороні здоров’я, які фінансують з обласного бюджету, немає такої, яка б дозволяла виділяти кошти на лікування хоча б дітей.

Дуже важко вирішувати проблему через благодійні фонди, флешмоби по збору коштів, одноразові виплати матеріальної допомоги від місцевої та обласної влади тощо.

Петицію про створення обласної цільової програми допомоги онкохворим дітям авторка Ніна Король зареєструвала  1 вересня, але вона зібрала лише 5 голосів. 

Саме голосування передбачає складну процедуру, коли голос віддає лише клієнт визначених банків. Також дуже складна система реєстрації та перевірки, коли сайт петицій постійно зависає.

петиція, лікування, діти, онкохворі

За темою:

  • Полтавці просять видалили рекламні написи наркотиків
  • Полтавці хочуть поєднати маршрутом першу міську лікарню з Інститутом зв’язку
  • У Полтаві просять капітально відремонтувати вул. Жуковську
  • Топ-5 за тиждень :