ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:45 04.05


Полтавці провели акцію "Паркуйся згідно правил". ФОТО

Полтавці хочуть привернути увагу людей на проблему, яка стосується паркувальних місць для транспорту осіб із інвалідністю.

5 травня відзначатимуть Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю. Хоч вони і є повноправними членами суспільства, проте їхні права часто порушуються.

Тому, сьогодні полтавці провели акцію «Паркуйся згідно правил!» — зібралися на паркувальних місцях навпроти будівлі Полтавської обласної прокуратури. Вони намагалися звернути увагу жителів міста на проблему, яка стосується паркувальних місць для транспорту осіб з інвалідністю.

Говориться про необлаштовані паркувальні місця згідно правил, а також про людей, які паркують свої транспортні засоби на відведених паркувальних місцях для осіб з інвалідністю.

За інформацією полтавки Ірини Твердохліб, у Полтаві налічують понад 700 людей на інвалідних візках і всі стикаються з цими проблемами.

Закон передбачає штраф від 1020 до 1700 гривень за зупинку або стоянку автомобілів на місцях для інвалідів, проте це не стосується випадків вимушеної стоянки. Автомобілі, що займають місця для інвалідів, дозволено евакуювати.

Патрульні поліцейські спільно з представниками Національної асамблеї людей з інвалідністю України в Полтавській області, членами міського комітету доступності, ГО «МІСТ», представниками влади, громадськими активістами та ЗМІ долучилися до акції привернення уваги громадян міста на існуючу проблему, яка стосується паркувальних місць для транспорту осіб з інвалідністю.

Під час заходу інспектори роздавали водіям листівки-попередження про відповідальність за паркування на місцях для людей з інвалідністю та проводили профілактичні бесіди.
На сьогодні вступили в дію зміни до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування (зупинку, стоянку) транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю.

Зокрема, санкція ст. 122 ч.5 КУпАП передбачає стягнення в розмірі від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 – 1700 гривень) за відповідне правопорушення.

Довідково: Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю відзначають 5 травня. У цей день 1992 року люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів.

акція, інваліди, ПДР

За темою:

  • У Полтаві організували акцію “Подаруй дитині казку”
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.