ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 26.12


У Полтаві провели вечір пам'яті В'ячеслава Чорновола

Полтавське обласне об’єднання всеукраїнського товариства "Просвіта" та відділ соціокультурної діяльності обласної універсальної бібліотеки імені Котляревського організували вечір-спогад "Чорноволу — 80".

Захід  просвітяни присвятили 80-й річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола — видатного провідника українського національно-демократичного визвольного руху, Героя України (2000, посмертно), журналіста, ініціатора проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності.

Організатори  продемонстрували присутнім  відеоматеріали Українського інституту національної пам’яті. Вечір продовжився виступом  голови "Просвіти" на Полтавщині  Миколи Кульчинського.

В’ячеслав Чорновіл був людиною динамічною, сучасною, абсолютно шляхетною. У нього і близько не було ніякого егоїзму, егоцентризму, як у багатьох політиків – як тодішніх  і нинішніх. Чорновіл  жив Україною, це був романтик української  національної ідеї. Для мене він був соратником і товаришем. В’ячеслав Максимович видавав протягом кількох років підпільний журнал. Можете собі уявити: в умовах російсько-тоталітарної більшовицької  окупації тривалий час кадебісти не могли з’ясувати, хто ж його видавав. У цьому журналі була опублікована стаття і про мій процес (за звинуваченням у наклепі на радянську дійсність  Кульчинський був засуджений на два з половиною роки — прим. ред.), а вирізки  моєму брату вдалось пронести в ув’язнення і це мені дуже допомогло

 — поділився спогадами колишній політв’язень Микола Кульчинський. Він наголосив, що Чорновіл – це особистість масштабу Вацвала Гавела, Махатми Ганді, Лєха Валенси.

Пролунали патріотичні пісні у виконанні  лідера етно-рок-гурту  "Дель Тора" Євгена Янкевича. Присутні  переглянули відеоверсію пісні гурту "Немо" "Мій лицарський хрест", яка стала музичною заставкою документального фільму про В’ячеслава Чорновола - "Той, що пробудив кам’яну державу", повідомив прес-центр обласної "Просвіти".

Свої вірші, присвячені Чорноволу читала поетеса і публіцист Ганна Антипович (Дениско). Насамкінець ведуча вечора Юлія Крамарєва прочитала поезії Атени Пашко – поетеси, громадської діячки,  коханої жінки, дружини, щирого друга та натхненниці Чорновола.

У заході  взяли участь громадські діячі, студенти-історики, старшокласники  ліцею №1 Полтави, журналісти. Вони перед  заходом та по його закінченні  мали нагоду  переглянути книжкову  виставку. Це перлина "самвидаву" шістдесятників, книга "Лихо з розуму", що була написана ще до ув’язнення — у 1967 році. Також збірник статей Чорновола з дисидентського підпільного  журналу  "Український вісник". Це і  видання про альтернативне міліцейському, громадське розслідування вбивства засновника і лідера Руху, замасковане під автокатастрофу. Але  родзинкою виставки стала демонстрація томів праць В’ячеслава Чорновола. Цей унікальний проект видавництво "Смолоскип" спільно із сестрою Чорновола Валентиною започаткували ще у 2002 році. У десяти  томах опубліковано не лише праці Чорновола як політичного і громадського діяча, будівничого сучасної української державності, ініціатора створення Народного Руху, але і його журналістський та публіцистичний творчий набуток. 

культура, політика, історія, пам'ять, Просвіта, В'ячеслав Чорновіл

За темою:

  • Герою-стрільцю Костянтину Мандриці відкрили меморіальну дошку
  • Україна святкує ювілей геніального Василя Кричевського
  • Полтавці вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.