11:58 23.11 1561
22 листопада в Полтавській обласній бібліотеці відбувся показ документального фільму "Первісний авангард" режисера Олега Володкевича про автентичні й українські народні інструменти.
Стрічка, створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно, є аудіовізуальним дослідженням, адже розповідає про автентичні українські музичні інструменті – їх виникнення, перетворення, побутування.
Протягом фільму глядачі разом із творчою командою проходять шлях від легких звуків вітру в простій очеретині до потужного сучасного звучання оркестру народних інструментів.
Коли Богдан Жолдак написав сценарій цього фільму, він сказав, що в Україні понад п'ятдесят народних автентичних інструментів. В якій країні ще стільки інструментів є? Цей фільм можна робити одразу багатосерійним. У нас показана взагалі еволюція, від початку розвитку, появи інструментів. Від звуків природи - шуму очерета, мушлі – до духових, струнних, смичкових. Є ще такий цікавий факт, про який я сам дізнався вже коли ми почали роботу над фільмом. Виявляється, що скрипка в Х столітті ще не була ніде зафіксована, а у нас в Софії Київській вона зафіксована на фресці, де було перше зображення музики зі смичковим інструментом, який називався "гудок" у древньому Києві. Тому є така гіпотеза, що скрипка, можливо, навіть була винайдена київськими майстрами. У нашому фільмі розповідається про еволюцію духових інструментів – теленки, зозулівки, дводенцівки, сопілки, флейти. Ми розповідаємо, як інструменти з'являлись і удосконалювались аж до органу, наприклад. Також мова йде про такий артефакт, як ксилофон із кісток мамонта, створений первісною людиною
– розповів режисер фільму Олег Володкевич.
За його словами, робота над фільмом вдалась не настільки, як мріяла творча команда, не всі задуми вдалося втілити в життя.
На жаль, не всі матеріали нам вдалося використати – наприклад, ті ж шуми природи. Ми багато відзняли, але не встигли змонтувати. Бо "піджимали" терміни, Державне агентство з питань кіно встановило дату, до якої стрічка мала бути змонтована, тож зробили все, що встигли. І, на превеликий жаль, маємо звук не тієї якості. Це дуже важливо, адже фільм, в перчу чергу звуковий
– поділився режисер.
Полтавщина стала першим регіоном, куди приїхав фільм після прем’єри, яка відбулася 3 листопада в Києві.
Мої друзі кілька місяців тому розповіли мені, що знімається така стрічка, познайомили з творчою командою – зокрема, з Олегом Володкевичем, тож ми ще до прем'єрного показу в Києві домовились, що фільм привезуть і до нашого міста
– розповідає Людмила Верещагіна, ініціатор кінопоказу в Полтаві.
Організатором події став Полтавський осередок ГО "Крим-SOS", взявши на себе витрати з організації поїздки представників знімальної групи до нашого міста.
Спочатку захід планувався, як показ фільму для вимушено переміщених осіб, а потім ми вирішили поділитися цією інформацією з усіма полтавцями. Крім того, ми плануємо з Олегом Володкевичем провести відшукання різних, інколи дуже сумних, історій переселенців і зняти про це фільм
– повідомила подробиці координатор проекту ГО "Крим SOS" у Полтавському регіоні Валентина Буглак.
У другій частині творчого вечора учасники "Театру сучасного діалогу" представили глядачам "Монологи переселенця" – уривки з документальної вистави, яка написана на основі реальних історій сучасних українців.
Ольга СТЕНЬКО
У Полтаві розквітли проліски та підсніжники
10:15 15.03
На Полтавщині стартувала посівна кампанія
16:00 15.03