ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:24 12.11


Полтавці стали частіше звертатися до міськради

За 10 місяців до Полтавської міськради надійшло на 400 звернень більше, ніж за аналогічний період минулого року, а кількість повторних звернень від незадоволених громадян зросла вдвічі.

З початку року до міської влади надійшло 7831 звернення, з яких 7268 – письмові, а 563 отримано під час особистих прийомів посадовцями  міськради. Загальна кількість звернень на 400 перевищує показник за аналогічний період минулого року. Про це сьогодні на апаратній нараді заявила заступниця начальника управління звернень громадян, організаційної роботи та загальних питань Людмила Осипенко.

Протягом 10 місяців було проведено 96 особистих прийомів, на яких звернулися 682 особи. Під час проведення особистих прийомів також працювала гаряча телефонна лінія

– повідомила Людмила Осипенко. 

Якщо підбивати підсумки в розрізі районів Полтави, то найбільше звернень надійшло від мешканців Шевченківського району – 3372, другий в списку Київський район – 2941 звернення. З числа мешканців Подільського району та інших населених пунктів звернулося до міської влади 1500 осіб.

Найчастіше до міської влади звертаються представники соціально вразливих категорій населення.

За 10 місяців від пільгових категорій отримано 2516 звернень, тобто майже кожне третє звернення надійшло від пільгової категорії. Від учасників війни та бойових дій отримано 570 звернень, людей з інвалідністю, ветеранів праці та інших пенсіонерів – 1300 звернень, членів багатодітних родин та одиноких матерів – 80 звернень. Також розглянуто 286 звернень осіб з інвалідністю внаслідок війни. Такі звернення розглядалися в першу чергу першими особами. Їх намагалися вирішити позитивно, але в межах чинного законодавства

– заявила чиновниця.

За вказаний період, із урахуванням колективних звернень, до виконавчого комітету Полтавської міської ради звернулося 25,2 тисячі осіб, що піднімали у своїх зверненнях понад вісім тисяч питань.

Серед тематики чільне місце посідають питання соціального захисту – таких 48 відсотків звернень. З питань житлової політики (в тому числі – ремонт житлового фонду, взяття на квартирний облік тощо) лише 18 відсотків звернень, з питань комунального господарства та благоустрою – 13 відсотків, з питань земельних відносин – п'ять відсотків, та чотири відсотки звернень стосувалися питань транспорту і зв'язку. Серед інших питань, що турбували заявників – видача архівних довідок, економічний стан міста, забезпечення законності та правопорядку.

Окрім звернень мешканців, до міськвиконкому також надходили звернення органів влади вищого рівня. Зокрема, за вказаний період отримано 1379 звернень, що складає 17 відсотків від загальної кількості. На урядову гарячу лінію від Кабінету Міністрів надійшло 504 звернення, з яких найбільше – з питань житлової політики (134), комунального господарства (128) та питань транспорту (119).

Окрім того, повторних звернень від мешканців, що були незадоволені реакцією міської влади на перше звернення, надійшло 148 – це, за словами Людмила Осипенко, вдвічі більше, ніж в 2017 році.  

Що стосується результатів розгляду, то 54 відсотка направлені на розгляд та виконання службам міськвиконкому згідно з їх повноваженнями – мова про звернення, що стосувалися ремонту житлового фонду, землекористування, містобудування та архітектури тощо; позитивно вирішені 24 відсотки звернень, по 19 відсоткам надані аргументовані роз'яснення, майже один відсоток звернень отримали відмову або не підлягали розгляду.

Фахівці нашого відділу з великою повагою ставляться до тих, хто приносить до нас звернення і намагаються допомогти – написати звернення, зробити все можливо, щоб та проблема, яку людина іноді навіть не може висловити, але хоче донести до керівництва, була почута

– пояснила Людмила Осипенко.

Натомість заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко у відповідь на звіт Людмили Осипенко піддав критиці діяльність деяких співробітників відділу звернень громадян.

Є прохання. Є інформація, і вона перевірена – ситуація неодноразово повторювалась – коли люди приходять у відділ звернень з деякими питаннями і проблемами, ці фрази, що "ви не йдіть до нових, вони нічого не вирішують, прийде Федорович, вернеться, і ми все рішим" – ви давайте, закінчуйте. Ще раз прийде ця інформація – будемо розбиратися тоді персонально, чому людей не посилають до профільних заступників, до секретаря. Олександр Федорович, безумовно, повернеться – колись. А сьогодні є діюча міська влада, тому люди повинні мати до неї доступ

– зауважив Олексій Чепурко.

міськвиконком, звернення, влада, допомога

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.