ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 06.03


Полтавці стали на захист історичної будівлі

Старовинний історичний будинок на вулиці Соборності, 12 полтавці хочуть врятувати. Адже він потребує реконструкції, проте ще не має статусу пам’ятки архітектури.

Як повідомляють фахівці ГО «Збережемо Полтаву» (SavePoltava) будівлі була зведена в середині XIX століття, на що вказує її архітектура.

Раніше на цьому місці стояла садиба Паскевичів, а в 1837-му – будинок Бєляєва.

У довоєнний час в будинку жив відомий художник Соломон Розенбаум. Зараз ця будівля стоїть порожня, повідомляє Zmist.pl.ua.

Запустити флешмоб у соцмережі для збереження будівлі запропонувала полтавська архітекторка, учасниця ГО SavePoltava Ірина Особік:

«Пропоную флеш-моб. Я викладаю на свою сторінку фото будинку, фото Розенбаума і фото однієї з його робіт. І хештег #Зберегти_неможназруйнувати».

Відповідний допис вона зробила під постом у Фейсбуці депутатки Полтавської обласної ради та активної діячки туристичної сфери Полтавщини Яніни Барибіної, де вона зазначає наступне:

«Давайте бачити за стінами, за цеглою, рамами вікон та дверей людей. Їх долі. Не полишає думка, що  назріває небезпека втратити  куточок Полтави, який пам`ятає людей, які залишили по собі великий культурний, мистецький  спадок».

Вона теж відзначає, що на вулиці Соборності (раніше Олександрівська) 12,  жив художник  Соломон Розембаум. 

Яніна Барибіна розповідає, що митець жив, творив у цьому домі й був залюблений у своє місто. Свідченням чого є його роботи – «Околиці Полтави» (1926), «На Дніпрельстані» (1928), «Зимовий день», «Лісова поляна», «Над Дніпром», «Зима», «Осика» (1936) та ін.

Крім того, історична будівля, про яку йде мова є невід’ємною частиною архітектурного ансамблю навколо найстарішої в Полтаві Спаської церкви.

Місцеві краєзнавці називають його «Будинок з гербами» через ліпнину на фасаді, яку одні вважають зображенням ножиць, інші –  схрещеними шаблями, а деякі дослідники –  стилізованою анаграмою одного з власників.

історична будівля, збереження

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.