ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 13.01


Полтавці сушать овочі для борщу військовим

Полтавські волонтери сушать овочі для борщу військовим.

Майже пів тисячі пакунків із сухими овочами для швидкого приготування борщу відправили військовим на фронт волонтери з Полтави. Для пакунків використовують, зокрема, буряк, картоплю та спеції. Про це Суспільному розповіла волонтерка Наталія Шевченко.

Волонтерка Ірина Тузова важить сушені овочі. Жінка робить заготовки для борщу.

"Звичайні інгредієнти, як ми варимо борщ: морква, капуста, картопля, буряк. Додаємо любов і далі – петрушка, солодкий перець, сушена цибуля, сушена зелена цибуля, кріп, лавровий листок, часничку сушеного", — каже волонтерка Ірина Тузова.

У Полтаві волонтери сушать овочі для борщу військовим

Пакунки із овочами для борщу військовим. фото: Суспільне Полтава

Сушені овочеві набори для швидкого приготування борщу волонтери почали робити наприкінці серпня, каже Наталія Шевченко.

"Я вожу групи в походи, ми використовували все це у своїх походах.Нам було зовсім не складно переключитися зараз для хлопців. Єдине в мене було питання, як їм зручніше це зробити, які пропорції, на скільки літрів, на скільки чоловік. Зараз буває так, що в нас є запити: "Нам, будь ласка, на літр. А тепер нам на три". Ми враховуємо все це", — говорить волонтерка Наталія Шевченко.

Рецепт "сушеного борщу" розробили самі. Основних інгредієнтів, а це, зокрема, буряк, капуста і картопля беруть по 30 грамів. А моркви кладуть 12 грамів, каже Ірина Тузова.

Усе для наборів сушать волонтери удома. Овочі купляють самі, також долучаються благодійники, каже Наталія Шевченко.

Один такий набір важить більше 100 грамів. За один день волонтери запаковують їх зо пів сотні. Допомагає формувати пакунки і 7-річний Богдан Воєнний.

"Кладу томатну пасту, етикетку і сіль. Потім це закриваю і відправляємо нашим захисникамДобра справа, мені подобається", — розповідає волонтер Богдан Воєнний.

У кожен пакунок кладуть рецепт приготування. Зварити такий борщ можна за 10 хвилин, каже Наталія Шевченко.

"Це вже повністю готове все. Але є випадки, нам хлопці дають свої відгуки, кажуть: "Нам ніяк було варить, ми просто залили окропом, трошки бушлатом прикрили, і воно вже все їстівне", — каже волонтерка Наталія Шевченко.

Скільки овочів насушили, волонтери не підраховували. За понад п’ять місяців роботи військовим відправили майже пів тисячі таких пакунків.

 

допомога, сухий борщ армія

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.